fbpx
INFORMACJE

Korupcja w MOSiR? Śledztwo w atmosferze tajemnicy…

Przesłuchania, dokładne sprawdzanie dokumentów, które policjanci zwalczający korupcję zabezpieczyli w grudniu zeszłego roku, powołani mogą też zostać biegli. To wszystko może składać się na trwające czynności procesowe w związku z podejrzeniem korupcji w zabrzańskiej spółce miejskiej MOSiR. Sprawa najprawdopodobniej jest bardzo złożona i przez to prowadzona w atmosferze tajemnicy.

Śledztwo w sprawie podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowej w MOSiR jest nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach i ruszyło 7 listopada zeszłego roku. Miesiąc później, a dokładnie 6 grudnia, do miejskiej spółki weszli policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach, zajmujący się zwalczaniem korupcji. Zabezpieczyli dokumenty.

Prokuratura Okręgowa nie chce na razie ujawniać czy faktycznie ktoś został przesłuchany. Na pytanie o ewentualne postawienie komuś zarzutów też nie usłyszeliśmy żadnej odpowiedzi.

– Obecnie w sprawie są wykonywane czynności procesowe, natomiast z uwagi na dobro śledztwa prokuratura nie udziela żadnych informacji o postępowaniu – odpowiedziała lakonicznie Joanna Smorczewska – rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

W zabrzańskiej spółce, jak informował pod koniec zeszłego roku Głos Zabrza i Rudy Śląskiej mogło mieć miejsce wyprowadzanie pieniędzy, przyznawanie szeregowym pracownikom premii po kilkanaście tysięcy złotych oraz malwersacje finansowe.

Podobne artykuły

Onanizował się na Placu Wolności! Mieszkańcy w szoku!

redaktor

Do końca tygodnia kilkadziesiąt tysięcy osób otrzyma „czternastki” z zabrzańskiego ZUS

redaktor

Zabrzańska propaganda sukcesu – radni lansują się w piekarni

redaktor

7 komentarzy

Szpaku 27 lutego 2019 at 18:03

No to rzeczywiście chyba grubsza sprawa jest 😮! Głowy pospadają (miejmy nadzieję 🤔). Powinni wkroczyć do wszystkich miejskich spółek i zrobić porządek. Kto wie co tam się jeszcze czai 👀!

Odpowiedz
Adamus 27 lutego 2019 at 18:19

Ciekawe kto za to beknie? Szeregowi czy ci wyżsi rangą pracownicy?

Odpowiedz
Tomek 27 lutego 2019 at 20:51

Z artykułu wynika, że jakiś pan Ziutek z portierni dostawał kilkanaście tysi premii??? Dobre!

Odpowiedz
Alicja 27 lutego 2019 at 20:57

Ciekawe po co i dlaczego?

Odpowiedz
Michalina 27 lutego 2019 at 21:11

Żałosna sprawa i żałosne miasto od lat nieudolnie zarządzane. Zabrze ma po prostu pecha do włodarzy. Ani trochę nie żałuję, że stąd wyjechałam.

Odpowiedz
Kris 27 lutego 2019 at 22:01

Wielka afera i śledztwo, że ktoś komuś posmarował. Co tam kilka tysięcy mniej czy więcej. To miasto i tak tonie w długach przekraczających pół miliarda.

Odpowiedz
atom 27 lutego 2019 at 22:13

osądzić i zamknąć winnych! jeden klasyk o imieniu jarosław kiedyś krzyczał korupcja jest jak nowotwór trzeba ją wyciąć ogniem i mieczem buchachachacha!

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «