fbpx
KULTURA

„Królowie strzelców. Sport w cieniu imperium” w Teatrze Nowym

Już w najbliższy weekend Teatr Nowy w Zabrzu zaprasza na wyjątkowy mecz. Po jednej stronie teatralnej murawy stanie 7 osobowy zespół aktorski przygotowany przez trenerów Piotra Ratajczaka i Piotra Rowickiego, a po po drugiej publiczność. A wszystko to będzie w efekcie przedstawieniem sportowo-politycznym „Królowie strzelców. Sport w cieniu imperium”.

Już w najbliższy weekend Teatr Nowy w Zabrzu zaprasza na wyjątkowy mecz. Po jednej stronie teatralnej murawy stanie 7 osobowy zespół aktorski przygotowany przez trenerów Piotra Ratajczaka i Piotra Rowickiego, a po drugiej publiczność. Zapowiada się ciekawe przedstawienie sportowo-polityczne „Królowie strzelców. Sport w cieniu imperium”.

Spektakl, którego inspiracją staje się książka Zbigniewa Rokity, jest pretekstem do rozmowy na temat nierozerwalnie ze sobą splecionych – sportu i polityki. Sportowe emocje pozwalają zarówno zawładnąć masami, jak i zostać przez nie pozbawionym władzy… To sport staje się bronią w walce o wolność. Ale równie dobrze może być on narzędziem, z pomocą którego umacnia się prestiż i siłę państw autorytarnych, imperialnych, czy totalitarnych.

Polecamy wszystkim to przedstawienie i oczywiście na najbliższą sobotę (1 lutego) o godz. 18.00 mamy dla naszych czytelniczek i czytelników do rozdania jedno podwójne zaproszenie. Wystarczy, że polubicie na Facebook.com Zabrze24.info posta: https://www.facebook.com/zabrze24.info/posts/1512150228938893 oraz posta na FB Teatru Nowego: https://www.facebook.com/teatrzabrze/posts/3469759479764223

Na wasze „lajki” czekamy do piątku (31 stycznia) do godz. 12.00. Miłej zabawy!

Foto: Teatr Nowy w Zabrzu.

Podobne artykuły

Koncert specjalny „KING” w „królewskim” składzie z gościnnym udziałem Tomasza Organka i Darii Zawiałow!

redaktor

Zrozumieć Śląsk 2 – od Abradaba do Justyny Święs. 24 listopada, PreZero Arena w Gliwicach

redaktor

Dzień Kobiet – wernisaż i zbiórka dla obywatelek Ukrainy

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «