fbpx
BIZNES

Legalne nasiona, nielegalne rośliny…

Chociaż posiadanie i uprawa marihuany w Polsce są nielegalne i karalne, to już nasiona konopi indyjskich można zupełnie legalnie kupić. To naprawdę świetnie rozwijający się biznes i nad Wisłą nie brakuje sklepów oferujących nasiona marihuany różnych odmian, pochodzących niemal z całego świata.
Chociaż posiadanie i uprawa marihuany w Polsce są nielegalne i karalne, to już nasiona konopi indyjskich można zupełnie legalnie kupić. To naprawdę świetnie rozwijający się biznes i nad Wisłą nie brakuje sklepów oferujących nasiona marihuany różnych odmian, pochodzących niemal z całego świata.

Kolekcjonerskie niczym znaczki

Według polskiego prawa nasiona marihuany można sprzedawać i posiadać. Dlatego w Polsce nie brakuje zarówno sklepów internetowych, jak i stacjonarnych oferujących pestki różnych odmian konopi indyjskich.

Konkurencja w tej branży jest tak duża, że sklepy z nasionami marihuany prześcigają się w promocjach. Za jedną pestkę trzeba zapłacić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Jednak dystrybutorzy bardzo często przy zakupie trochę większej ilości nasion proponują klientom zniżki, a nawet darmowe pestki.

Nasiona marihuany są legalne bo nie zawierają psychoaktywnej substancji THC. Nie można już tego powiedzieć o tym co z nich wyrośnie. Krzewy konopi indyjskich, a dokładnie ich kwiaty są bogate w psychoaktywną substancję i przez to w Polsce nielegalne.

W efekcie nasiona konopi oferowane są jako produkty kolekcjonerskie, niczym znaczki pocztowe. Oferta pestek dedykowana jest pasjonatom konopi indyjskich. Mogą z niej też oczywiście skorzystać osoby, które chcą rozpocząć uprawę konopi indyjskich, bo mieszkają w krajach takich jak np. Czechy, Wielka Brytania czy Hiszpania, gdzie hodowla marihuany na własny użytek jest dozwolona lub po prostu istnieje na to przyzwolenie.

Profesjonalizm i dyskrecja

Sklepy sprzedające nasiona marihuany zazwyczaj proponują oryginalne pestki, w oryginalnych opakowaniach, pochodzące z profesjonalnych banków nasion (seed banków), z których wiele zlokalizowanych jest w Hiszpanii i Holandii.

Klienci mogą liczyć na bezpieczeństwo i dyskrecję. Zamawiane produkty trafiają do nich w dyskretnych paczkach. Bardziej wymagający kolekcjonerzy nasion mogą również zachować anonimowość. Nasiona marihuany w wielu sklepach internetowych można odebrać osobiście, a nawet liczyć na anonimową przesyłkę do paczkomatu.

Dyskusja nad legalną marihuaną

W naszym kraju dyskusja o prawie narkotykowym trwa już od wielu lat. Chociaż 3 lata temu zalegalizowana została medyczna marihuana, przepisywana na receptę, to ta do celów rekreacyjnych wciąż jest zakazanym owocem.

Obecne prawo w Polsce stwierdza, że uprawa konopi indyjskich jest nielegalna. Zakazany jest również import, sprzedaż i posiadanie marihuany. Jest ona traktowana jak wszystkie inne narkotyki i jest to przestępstwo zgodnie z ustawą z 29 lipca 2005 roku.

O zalegalizowane marihuany do celów rekreacyjnych nie od dziś zabiega stowarzyszenie Wolne Konopie. A jak wynika z przeprowadzonych ostatnio przez Kantar badań, 65 proc. respondentów jest przeciwna wyrokom karnym za posiadanie nawet niewielkiej ilości marihuany. Niezależnie od tego, droga od legalnych nasion marihuany do legalnych konopi jest wciąż wyboista i jej końca na razie nie widać.

Podobne artykuły

Nowe połączenie kolejowe z Zabrza do Bytomia – podpisano umowę z PKP PLK

redaktor

Stroje karnawałowe, których zawsze szukałeś

@admin

Jakie są odmiany kawy i sposoby jej parzenia?

@admin

SKOMENTUJ

» translate page «