fbpx
BIZNES

Napęd do bramy – czy warto go zamontować?

Montując bramę przesuwną, większość osób dobrze wie, że bez odpowiedniego napędu nie będzie ona w pełni funkcjonalna. Ręczne otwieranie jest możliwe, ale zapewnia spory problem osobom słabszym. Bramy wjazdowe są przeważnie większych gabarytów i mieszą się w przedziale 4-6 metrów. Generuje to spore obciążenie, które przesuwane ręcznie staje się prawdziwym utrapieniem dla domowników. Instalacja napędu wydaje się rozwiązywać ten problem i zdecydowanie ułatwiać codzienne życie.

Jaki napęd do bramy przesuwnej wybrać?

Napęd do bramy przesuwnej musi być dostosowany do obciążenia, które generuje. Inny napęd wybierzemy do bramy ważącej 150 kg, inny natomiast do konstrukcji stalowej, której waga przekracza 400 kg. Obciążenie to jeden z głównych czynników, który bezpośrednio wpływa na rodzaj napędu.

Niemal koniecznością jest, by napęd do bramy miał pewien zapas mocy. Będzie on wykorzystywany w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych. Duże opady śniegu mogą powodować cięższe otwieranie bramy, a to wymaga większej mocy napędu. Zapas ten wydłuży żywotność naszej bramy i pomoże jej przetrwać śnieżną zimę. Nie warto jednak przesadnie przewymiarować mocy, bo zapas ten może nigdy nie zostać wykorzystany.

Na rynku znaleźć można wielu producentów, którzy oferują produkty w różnych cenach. Ważne, by unikać najtańszych napędów z krótką gwarancją, bo ewentualne awarie będziemy musieli usuwać na własny koszt.

Jakie dodatkowe funkcje oferują producenci napędów do bram?

Brama garażowa otwierana za pomocą pilota to spory komfort dla użytkowników. Warto jednak odpowiednio ją wyposażyć, by była funkcjonalna i bezpieczna dla otoczenia. Jednym z dodatków, o którym warto pomyśleć, są fotokomórki. Montowane są przed wjazdem i ich działanie polega na ciągłym monitorowaniu przestrzeni. W przypadku zamykania lub otwierania bramy bez fotokomórek może ona przygnieść przedmiot znajdujący się pod spodem. Montując fotokomórki, mamy pewność, że w przypadku, gdy pod bramą znajduje się samochód czy rower, zatrzyma ona proces zamykania.

Innym fajnym gadżetem, który zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo, jest lampa błyskowa, która szczególnie ważną rolę pełni przy bramach wjazdowych. Jej działanie polega na włączaniu się w momencie, gdy uruchomimy napęd. Migające światełko sygnalizuje przejeżdżającym autom, że mogą napotkać na przeszkodę w postaci wyjeżdżającego samochodu.

Odpowiednio skonfigurowany napęd wraz z dodatkowymi akcesoriami to nie tylko spora wygoda, ale także pełne bezpieczeństwo dla wszystkich domowników.

Podobne artykuły

Stacjonarny sklep dziecięcy z dużym asortymentem na Śląsku

@admin

Biała bluzka damska – z jakimi kolorami najlepiej ją łączyć

@admin

Gont bitumiczny – popularny materiał na pokrycie dachowe. W jaki sposób użycie gontu bitumicznego zapewni trwałe pokrycie dachowe na lata?

@admin

SKOMENTUJ

» translate page «