fbpx
Bez kategorii INFORMACJE

Mają już dość hałasu, pyłu i spalin! Domagają się ekranów akustycznych!

Hałaśliwa Aleja Monte Cassino, równie uciążliwe kursy ciężarówek dostarczających towar do supermarketu w sąsiedztwie, a do tego jeszcze spaliny, pył i smog. Na takie uciążliwości nie od dziś skazani są mieszkańcy bloku na ul. Władysława Broniewskiego 9. Ich cierpliwość już się wyczerpała i teraz domagają się oddzielenia ich budynku od hałaśliwej Alei Monte Cassino ekranami akustycznymi.

Hałaśliwa Aleja Bohaterów Monte Cassino, równie uciążliwe kursy ciężarówek dostarczających towar do supermarketu w sąsiedztwie, a do tego jeszcze spaliny, pył i smog. Na takie uciążliwości nie od dziś skazani są mieszkańcy bloku na ul. Władysława Broniewskiego 9. Ich cierpliwość już się wyczerpała i teraz domagają się oddzielenia ich budynku od hałaśliwej Alei Bohaterów Monte Cassino ekranami akustycznymi.

Na uciążliwości mieszkańcy bloku przy Broniewskiego 9 skazani są szczególnie latem, ale w okresie zimowym wcale nie jest lepiej.

– Mieszkania w bloku są w kształcie litery L, przez co jesteśmy skazani na huk i hałas z każdej strony. Spaliny i pył z ulicy dostają się do naszych mieszkań. Najgorzej jest latem – budynek jest ocieplony, do tego południowo-zachodni rozkład lokali – co sprawia, że temperatura w mieszkaniach sięga 31 stopni! Z powodu hałasu nie można funkcjonować w dzień, a w nocy spać przy otwartych oknach – mówi pani Halina, mieszkanka bloku na ul. Broniewskiego 9.

Mieszkańcy nie mogą również swobodnie korzystać z komfortowych balkonów. Z kolei w okresie jesienno-zimowym halogeny samochodów przejeżdżających Aleją Bohaterów Monte Cassino rażąco święcą mieszkańcom bloku po oknach.

Petycja w sprawie ekranów

Wzdłuż Alei Bohaterów Monte Cassino został wykarczowany pas zieleni, przez co uciążliwości hałasowe i spaliny faktycznie dają się mieszkańcom Broniewskiego 9 we znaki. Dlatego złożyli już oni petycję do Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu, w której domagają się zainstalowania ekranów akustycznych.

Sprawą uciążliwości, na które skazani są mieszkańcy zainteresowali się też niektórzy zabrzańscy radni.

– Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem oddzielającym osiedle od uciążliwości ruchu samochodowego jest zagęszczenie zieleni oraz montaż ekranów akustycznych, o co wprost wnioskują mieszkańcy. Dlatego wspólnie z radnymi Lepszego Zabrza złożę interpelację o przyspieszenie rozpatrzenia złożonej przez mieszkańców ul. Broniewskiego petycji i będę monitorował tę sprawę, aby jak najszybciej problem został załagodzony – obiecuje Kamil Żbikowski, przewodniczący klub radnych Lepsze Zabrze.

My również będziemy się tej sprawie przyglądać i na bieżąco informować o decyzjach zabrzańskich urzędników.

Autor: Marcin Pawlenka, Foto: Łukasz Orzechowski

Podobne artykuły

Tylko się potknąć i przewrócić – wystające pręty na dworcu autobusowym

redaktor

Zabrzańskie licea i technikum wyróżnione w ogólnopolskim rankingu szkół

redaktor

Uwaga na fałszywe wiadomości z wezwaniami policji!

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «