fbpx
INFORMACJE

Majówka 2022 na zabrzańskich drogach – bilans wypadków i nietrzeźwych kierowców

Poczynając od piątku (29 kwietnia) do minionego wtorku (3 maja) na zabrzańskich drogach doszło do 20 zdarzeń drogowych. Było to w sumie

Poczynając od piątku (29 kwietnia) do minionego środy (4 maja) na zabrzańskich drogach doszło do 15 zdarzeń drogowych. Było to w sumie 14 kolizji oraz jeden wypadek, który miał miejsce w piątek na DK 88. W ciągu całej majówki na zabrzańskich drogach zatrzymano 4 nietrzeźwych kierowców.

Dachowanie na DK 88

Był to jeden i jedyny groźny wypadek, który miał miejsce podczas weekendu majowego na zabrzańskich drogach. Na DK 88 pomiędzy zjazdami do Biskupic i Mikulczyc doszło do zderzenia dwóch samochodów. Jedno z aut dachowało. W wyniku tego wypadku dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

Do wypadku dwóch samochodów osobowych doszło dziś rano na DK 88 między ul. Mikulczycką, a Biskupicami. Trasa jest w obydwu kierunkach zamknięta.

Kierowca „na podwójnym gazie”

Podczas prowadzonych przez zabrzańskich policjantów kontroli trzeźwości zatrzymany zostało 4 pijanych kierowców. Ujawnienie jednego z nietrzeźwych kierujących miało miejsce na ul. Rymera w miniony poniedziałek.

– 31-latek kierował pojazdem, mając w wydychanym powietrzu prawie 2 promile alkoholu – potwierdza mł. asp. Adam Strzodka z zabrzańskiej policji.

Zabrzańscy policjanci uważają, że tegoroczna majówka na zabrzańskich drogach była względnie spokojna w porównaniu do poprzednich lat.

Foto: materiały prasowe

Podobne artykuły

Ekologia po zabrzańsku – ZBM-TBS remontuje piece kaflowe!

redaktor

Nowe informacje w sprawie zwłok noworodka znalezionych w odpadach

redaktor

Rozpoznajecie ich? Brutalnie pobili 30-latka [ZDJĘCIA]

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «