fbpx
INFORMACJE

Dziś świętują Rycerze św. Floriana – Międzynarodowy Dzień Strażaka

Narażają swoje życie, niosąc pomoc innym – tak wygląda służba strażaków. 4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Tegoroczne święto przypada w roku jubileuszu 30 lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej jako formacji mundurowej.

Narażają swoje życie, niosąc pomoc innym – tak wygląda codzienna służba strażaków. 4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Tegoroczne święto przypada w roku jubileuszu 30 lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej jako formacji mundurowej.

Strażacy to ciesząca się największym zaufaniem grupa zawodowa. 81 proc. społeczeństwa darzy ją poważaniem. W całej Polsce jest blisko 30 tysięcy strażaków zawodowych i ok. 700 tysięcy ochotników.

Na terenie Zabrza, oprócz Komendy Państwowej Straży Pożarnej działają 4 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w dzielnicach Mikulczyce, Makoszowy, Grzybowice oraz Kończyce. Ochotnicy na co dzień wspierają Państwową Straż Pożarną w gaszeniu pożarów, wyjeżdżają również do innych zdarzeń, w których działanie zawodowych strażaków mogą z powodzeniem zastąpić.

Wszystkim Rycerzom św. Floriana, zarówno tym zawodowym jak i ochotnikom, z okazji ich święta życzymy wielu sukcesów w codziennej służbie oraz w życiu prywatnym. Niechaj Wasza wyjątkowa służba zawsze będzie cieszyć się społecznym poważaniem i uznaniem!

Podobne artykuły

Przez znajomość nawiązaną na Tinderze straciła 112 tysięcy złotych!

redaktor

Nie wszyscy zabrzanie zasłaniają twarz. Czy są karani mandatami?

redaktor

Areszt dla 19 latka, który napadł na taksówkarza

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «