fbpx
INFORMACJE

Dziś świętują Rycerze św. Floriana – Międzynarodowy Dzień Strażaka

Narażają swoje życie, niosąc pomoc innym – tak wygląda służba strażaków. 4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Tegoroczne święto przypada w roku jubileuszu 30 lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej jako formacji mundurowej.

Narażają swoje życie, niosąc pomoc innym – tak wygląda codzienna służba strażaków. 4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Tegoroczne święto przypada w roku jubileuszu 30 lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej jako formacji mundurowej.

Strażacy to ciesząca się największym zaufaniem grupa zawodowa. 81 proc. społeczeństwa darzy ją poważaniem. W całej Polsce jest blisko 30 tysięcy strażaków zawodowych i ok. 700 tysięcy ochotników.

Na terenie Zabrza, oprócz Komendy Państwowej Straży Pożarnej działają 4 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w dzielnicach Mikulczyce, Makoszowy, Grzybowice oraz Kończyce. Ochotnicy na co dzień wspierają Państwową Straż Pożarną w gaszeniu pożarów, wyjeżdżają również do innych zdarzeń, w których działanie zawodowych strażaków mogą z powodzeniem zastąpić.

Wszystkim Rycerzom św. Floriana, zarówno tym zawodowym jak i ochotnikom, z okazji ich święta życzymy wielu sukcesów w codziennej służbie oraz w życiu prywatnym. Niechaj Wasza wyjątkowa służba zawsze będzie cieszyć się społecznym poważaniem i uznaniem!

Podobne artykuły

Jechał 119 km/h w terenie zabudowanym – stracił prawo jazdy

redaktor

W jakich barwach zagra teraz beniaminek zabrzańskiej Rady Miasta?

redaktor

Domowa awantura zakończona ugodzeniem nożem

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «