fbpx
INFORMACJE

Mecz Górnik – Legia. Policjanci zatrzymali kibiców [FOTO]

W sumie 4 kibiców zatrzymali policjanci, którzy zabezpieczali wczorajsze spotkanie Górnika Zabrze z Legią Warszawa. Zatrzymania dotyczyły

W sumie 4 kibiców zatrzymali policjanci, którzy zabezpieczali wczorajsze spotkanie Górnika Zabrze z Legią Warszawa. Zatrzymania dotyczyły wykroczeń, których dopuścili się wczoraj trzej kibice gości oraz jeden gospodarzy.

Wśród z kibiców gości zatrzymany został 22-latek za wniesienie na stadion miotacza gazu, 28-latek za wtargnięcie na mecz oraz 47-latek za posiadanie marihuany.

– Za wtargnięcie na teren imprezy masowej zatrzymany został także 26-letni kibic Górnika Zabrze. Ponadto przed meczem, po doprowadzeniu kibiców przyjezdnych pod bramę stadionu, doszło do innego incydentu. Podczas legitymowania i karania kibiców, którzy dopuścili się wykroczeń na trasie przemarszu, widzący to kibice Legii Warszawa próbowali przeszkodzić w tych działaniach – mówi sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy zabrzańskiej policji.

W związku z agresją kibiców, policjanci zmuszeni byli do użycia środków przymusu, które ostatecznie pozwoliły na opanowanie całej sytuacji. Wczorajszy mecz obejrzało ponad 23 tysiące kibiców, z czego 1,5 tysiąca stanowiła ekipa gości.

Podobne artykuły

Ile kosztują edukacyjne i promocyjne działania zabrzańskich wodociągów?

redaktor

Wypadek na DK 88! Trzy pasy zablokowane! Kilkugodzinne utrudnienia!

redaktor

Zabrze gotowe na przyjęcie kilkuset uchodźców z Ukrainy

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «