fbpx
INFORMACJE

Mieli skosić trawę, wykosili też kwiaty pod blokiem Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

„Czegoś takie jeszcze nie było jak tu mieszkam od 40 lat!” - mówi rozgoryczona pani Halina, mieszkanka bloku przy ul. Leszczynowej 8 (Zaborze Północ). W minioną sobotę (8 czerwca) pracownicy firmy działającej na zlecenie Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, którzy mieli skosić trawę wykarczowali też kwiaty z ogrodu pod blokiem!

Czegoś takie jeszcze nie było jak tu mieszkam od 40 lat!” – mówi rozgoryczona pani Halina, mieszkanka bloku przy ul. Leszczynowej 8 (Zaborze Północ). W minioną sobotę (8 czerwca) pracownicy firmy działającej na zlecenie Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, którzy mieli skosić trawę wykosili też kwiaty z ogrodu pod blokiem!

O ogród pod blokiem część mieszkańców Leszczynowej 8 bezinteresownie dba od wielu lat. Plewią, sadzą kwiaty i je podlewają.

– Czegoś takiego nie było jak tu mieszkam od 40 lat! Jeszcze jak żył mój mąż to codziennie nosił wiadrami wodę i podlewał ten ogród. To brak szacunku do naszej bezinteresownej pracy. Przyszli i wykosili tyle kwiatów! – mówi rozgoryczona pani Halina, mieszkanka ul. Leszczynowej 8.

Do Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wysłaliśmy drogą mailową pytania dotyczące zniszczenia ogrodu pod blokiem. Nie uzyskaliśmy odpowiedzi jaka konkretnie firma działała na zlecenie spółdzielni. Zapytaliśmy też w jaki sposób firma zajmująca się koszeniem trawy zamierza zrekompensować lokatorom straty w ogrodzie.

W sprawie wycięcia kwiatów przy ul. Leszczynowej 8 wyjaśniamy, że w trakcie prowadzenia prac związanych z koszeniem terenów zielonych doszło do nieumyślnego wycięcia rośliny z gatunku malwa, natomiast inna roślinność w ogródku pozostała nienaruszona. W związku z powyższym zobowiązaliśmy firmę, z którą ZSM ma podpisaną umowę na koszenie terenów zielonych, do nasadzeń nowych kwiatów w miejscu tych, które zostały wycięte” – odpowiedziała drogą mailową Administracja Domów Spółdzielczych Zaborze Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Pani się nie zna na biologii!

Takie wyjaśnienia spółdzielni, mieszkańcy Leszczynowej 8 uważają za nieprawdziwe. Ich zdaniem nie tylko zostały wycięte malwy, ale znacznie więcej kwiatów i krzewów.

– Wykosili jeszcze jaśmin, bez i małą wiśnię. Ten jaśmin był posadzony 5 lat temu i po raz pierwszy w tym roku kwitł. Jak dzwoniłam do działu technicznego spółdzielni to jedna z pań mi powiedziała, że nie znam się biologii i takie krzewy trzeba przycinać – dodaje mieszkanka Leszczynowej 8.

Co ciekawa ADS Zaborze w odpowiedzi na nasze pytania zaprzecza, że mieszkańcy Leszczynowej 8 w ogóle się w tej sprawie kontaktowali.

Informujemy, że nie miała miejsca interwencja ze strony lokatorów z budynku przy ul. Leszczynowej 8. Nadmieniamy, że pracownicy ZSM podchodzą do spraw lokatorów profesjonalnie i poważnie, nie obrażając lokatorów w sposób w jaki zostało przedstawione w w/w korespondencji” – napisała ADS Zaborze Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

I tu pozostaje słowo przeciwko słowu. Niezależnie od tego, cześć kwiatów w ogrodzie przy Leszczynowej 8 zostało wykarczowanych. Będziemy się przyglądać i informować, czy firma, która ma podpisaną umowę z ZSM faktycznie zrekompensuje lokatorom zniszczenia w ogrodzie.

Podobne artykuły

Nowy festiwal na Śląsku – poznajcie wszystkie kolory orkiestr dętych

redaktor

Kolejne starcie mieszkańców z szokującymi rachunkami za ogrzewanie [WIDEO]

redaktor

Poszukiwani złodzieje rowerów [ZDJĘCIA Z POLICJI]

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «