fbpx
KULTURA

Miesiąc Maryjny – artykuły religijne polecane na ten wyjątkowy czas

Maj jest miesiącem poświęconym w szczególny sposób Maryi. Wówczas każdego dnia w kościołach i kapliczkach odbywają się nabożeństwa ku czci Najświętszej Panienki. Wierni modlą się do Matki Bożej słowami litanii loretańskiej, prosząc o wstawiennictwo, błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski. W miesiącu maryjnym warto otaczać się przedmiotami, które podkreślają miłość i cześć oddawaną Bożej Rodzicielce. Jakie akcesoria religijne warto mieć w swoim domu w maju, by sprzyjały modlitwie i wzmacniały wiarę?

Obrazy, gobeliny i ikony z Maryją

Maryja jest jedną z najważniejszych postaci w biblii i kulcie właściwym dla Kościoła Katolickiego. To Panienka bez grzechu, pełna cnót i miłości. Może być wzorem zawierzenia Bogu, rodzicielstwa i dobrego życia. Urodziła Jezusa i opiekowała się nim, zapewniając mu ziemski dom. Po jego śmierci i zmartwychwstaniu matczyną miłością otoczyła wszystkich wyznawców Chrystusa. Do świętej umiłowanej przez Boga wierni kierują modlitwy, pieśni i hymny. Dla malarzy Maryja okazała się z kolei niewyczerpanym źródłem inspiracji.

Piękna Niepokalana Panienka uświetnia swym wizerunkiem obrazy, gobeliny i ikony. Bywa przedstawiana sama lub w towarzystwie Dzieciątka Jezus, Świętej Rodziny, archanioła Gabriela i innych biblijnych postaci. Obrazy to bez wątpienia wspaniałe artykuły religijne na miesiąc maryjny. Przed wizerunkiem Najświętszej Panienki można modlić się o zdrowie i inne łaski. Obrazy i inne akcesoria religijne przedstawiające Maryję będą też wyjątkową ozdobą każdego katolickiego domu.

Medaliki z Matką Boską

Aby mieć wizerunek Maryi zawsze przy sobie, można nosić specjalny medalik. Ten drobny, niepozorny przedmiot pozwala poczuć, że Matka Boska zawsze nad nami czuwa. Medalik z Maryją przypomina, że w razie potrzeby mamy szansę się zwrócić się do Najświętszej Panienki. To również oznaka przynależności do grona wiernych wyznających wiarę chrześcijańską. Noszenie go w maju pozwala dodatkowo uczcić miesiąc maryjny, lecz oczywiście można mieć go przy sobie przez cały rok.

Medaliki z Maryją oraz inne artykuły religijne zdobione jej wizerunkiem znajdziesz na stronie https://www.holyart.pl.

Drobne akcesoria świetnie nadają się na prezent dla bliskiej osoby. Medalik z Maryją warto podarować z okazji Komunii Świętej albo na pamiątkę innego ważnego wydarzenia.

Biżuteria religijna

Oprócz na posiadanie medalików chrześcijanin może zdecydować się na noszenie innych ozdób opatrzonych maryjnym wizerunkiem. Świetnym wyborem na maj okażą się naszyjniki oraz broszki z Matką Bożą. Taka biżuteria religijna prezentuje się bardzo efektownie, a zarazem podkreśla wyznawaną wiarę. Dla mężczyzn szczególnie polecane są akcesoria w postaci spinek do mankietów z wizerunkiem Maryi. Wyglądają one bardzo elegancko i mogą dopełniać odświętny strój na ważną uroczystość taką jak Komunia Święta dziecka.

Figurki Maryi

Dom lub przydomową kapliczkę warto udekorować w maju figurkami Matki Bożej. Wizerunek Maryi będzie wyglądać szczególnie pięknie otoczony świeżymi kwiatami. Można zdecydować się na figurki wykonane z różnych materiałów jak gips, drewno, włókno szklane, kamień czy porcelana. Dostępne są rozmaite wizerunki maryjne, takie jak słynna Matka Boska Fatimska. Obecność figurek z pewnością wprowadzi w odpowiedni nastrój podczas modlitwy.

Akcesoria religijne do przechowywania różańca

Chociaż to głównie październik kojarzy się z modlitwą różańcową, w ten sposób możemy modlić się przez cały rok. W maju, co prawda, najpowszechniej odmawia się litanię loretańską, ale oprócz niej warto dodatkowo wypraszać Matkę Boską o jej wstawiennictwo. Różaniec można przechowywać w specjalnym etui albo kropielnicy w kształcie postaci Najświętszej Panienki. Dzięki nim akcesoria religijne do modlitw znajdują się w bezpiecznym miejscu i zawsze są dostępne pod ręką.

Miesiąc maryjny warto dodatkowo uświetnić, ozdabiając swój dom albo przydomową kapliczkę wyjątkowymi przedmiotami z wizerunkiem Matki Bożej. Można zdecydować się na obrazy, ikony, gobeliny, medaliki, figurki, biżuterię oraz akcesoria do przechowywania różańców. Takie artykuły religijne podkreślą szczególny wymiar majowych dni oraz będą sprzyjać modlitwie do Najświętszej Panienki.

Podobne artykuły

Nowy festiwal na Śląsku – poznajcie wszystkie kolory orkiestr dętych

redaktor

Koncertowy weekend na zakończenie wakacji

redaktor

Pożegnanie wybitnego profesora i poety z Zabrza

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «