fbpx
INFORMACJE

Część dzieci wróci niebawem do niektórych z zabrzańskich przedszkoli

W sumie 15 placówek przedszkolnych z Zabrza ma zostać otwartych 18 maja. Poinformował o tym oficjalny serwis Miasta Zabrze . Chęć skorzystania z opieki przedszkolnej wyraziło dotąd 302 rodziców, co stanowi niecałe 10 proc. dzieci uczęszczających do zabrzańskich przedszkoli.

W sumie 15 placówek przedszkolnych z Zabrza ma zostać otwartych 18 maja. Poinformował o tym oficjalny serwis Miasta Zabrze. Chęć skorzystania z opieki przedszkolnej wyraziło dotąd 302 rodziców, co stanowi niecałe 10 proc. dzieci uczęszczających do zabrzańskich przedszkoli.

Jak informuje oficjalny serwis Zabrza liczba ta w całości obejmuje wszystkich chętnych, a więc także rodziców mających pierwszeństwo w przyjęciu dziecka do przedszkola: pracowników systemy ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Z wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego wynika, że maksymalna liczba dzieci w przedszkolnej grupie to 12. Według tego rygoru zabrzańskie przedszkola będą mogły przyjąć ok. 50 proc. dzieci zapisanych w roku szkolnym 2019/2020. To lista przedszkoli, które 18 maja zostaną otwarte:

Zespół Przedszkoli nr 1
Przedszkole nr 6
Przedszkole nr 25
Przedszkole nr 27
Przedszkole z Oddziałami Specjalnymi nr 28 im. Janoscha
Przedszkole nr 36
Przedszkole nr 38
Przedszkole nr 39
Przedszkole nr 41
Przedszkole nr 43
Przedszkole nr 45
Przedszkole nr 47
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 16
Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 16.

 

Foto: Łukasz Orzechowski

Podobne artykuły

Zabrze-Zaborze: Znaleziono zwłoki mężczyzny

redaktor

Siedem grzechów zabrzańskiej władzy

redaktor

Volkswagenem z marihuaną i pod jej wpływem…

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «