fbpx
INFORMACJE SPORT

Na czwartą trybunę Areny Zabrze może brakować nawet 45 mln zł!

Brakuje pieniędzy na wykończenie czwartej trybuny stadionu Górnika Zabrze. Kwota, o jaką chodzi, to według szacunków nawet 45 mln zł! Zabrzańska władza, jak również Spółka Stadion, uspokajają…

Jak dowiedzieliśmy się podczas poniedziałkowej (24 czerwca) sesji Rady Miasta Zabrze (mimo zapowiedzianej ze strony nowych władz transparentności Spółka Stadion nie odpowiada na nasze pytania), na dokończenie stadionu Górnika brakuje od 25 do 45 mln zł!

Na jakim etapie jest obecnie budowa?

Dopiero dopytywania radnych na poprzedniej sesji o sytuację na budowie stadionu przyniosły efekt. Prezydent Agnieszka Rupniewska w swoim sprawozdaniu z okresu międzysesyjnego podała, na jakim etapie jest aktualnie inwestycja.

– Część konstrukcyjna trybuny zachodniej stadionu jest gotowa w 100%. 16 kwietnia podpisano umowę na wykonanie kolejnego etapu budowy. Trwają prace instalacyjne i wykończeniowe czwartej trybuny, które powierzono spółce Mostostal Zabrze – mówiła prezydent Rupniewska.

Jak dodawała, prace w trybie „zaprojektuj i wybuduj” obejmują roboty wykończeniowe, instalacyjne z wyposażeniem obiektu, zagospodarowaniem i uzbrojeniem przyległego terenu oraz modernizację systemów stadionowych. Realizacja ma potrwać 11 miesięcy, czyli do 15 marca 2025 roku. Wartość umowy to blisko 59 mln zł brutto.

Na co brakuje pieniędzy?

– Na poziomie -1 zostaje wykończenie parkingu na 146 miejsc; na poziomie 0 – strefa szatni wraz z odnową biologiczną, mix zone, muzeum sportu oraz sport pub; na poziomie +1 – strefa klubu biznesowego z zapleczem gastronomicznym na około 1,5 tys. osób, a także montaż krzesełek; na poziomie + 2 – 15 lóż biznesowych razem z montażem krzesełek, a także biura i studio telewizyjne – wyliczała prezydent Rupniewska i dodała, że koszt to 25 do 45 mln zł i tych środków brakuje.

Skąd na to pieniądze?

Radni pytali, czy miasto ma pomysł na zdobycie finansowania. – Rozmowy trwają, zastanawiamy się nad różnymi rozwiązaniami. Wiem, że Spółka Stadion ma również kilka propozycji, kilka pomysłów, więc na pewno będziemy się nadal zajmować tym tematem – odpowiadała Agnieszka Rupniewska.

Polecamy także najnowszy audio-felieton „Antczak i Pawlenka o… Zabrzu.” Tym razem o wymownym tytule ”Hrabina każdemu ręki nie poda.”⬇️

Źródło: W Zabrzu/ Foto: materiały prasowe

Podobne artykuły

Nieszczęśliwa siódemka, czyli najbardziej nietrafione inwestycje 2022 roku w Zabrzu

redaktor

Szpital Miejski w Zabrzu zachęca do wypełnienia niedziałającej ankiety

redaktor

Strzelił pięć razy w plecy kobiecie, której ukradł 50 zł

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «