fbpx
INFORMACJE

Na emeryturę lepiej przejść w lipcu, niż w czerwcu

Czerwiec jest najmniej korzystnym miesiącem dla przyszłych emerytów. Dlatego warto ze składaniem wniosku o emeryturę poczekać do lipca i zyskać świadczenie wyższe o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych.

Nie jest tajemnicą, że im dłużej się pracuje tym wyższe są świadczenia emerytalne. Większość przyszłych emerytów już o tym dobrze wie. Natomiast warto mieć również tę świadomość, że na wysokość emerytury może mieć wpływ miesiąc, w którym składany jest wniosek. Niekorzystnym terminem dla przyszłych emerytów jest czerwiec. Spowodowane jest to przepisami dotyczącymi waloryzacji składek i kapitału początkowego.

Są dwa rodzaje waloryzacji – roczna oraz kwartalna. Waloryzacja roczna przeprowadzana jest 1 czerwca każdego roku i dotyczy składek, które są zapisane na naszym koncie na dzień 31 stycznia bieżącego roku. Ta metoda jednak nie uwzględnia waloryzacji składek zewidencjonowanych za miesiące po 31 stycznia – wyjaśnia Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

W praktyce oznacza to, że osoby które złożą wniosek o emeryturę w czerwcu mogą mieć świadczenie niższe, nawet o kilkaset złotych, niż gdyby zrobili to w innym miesiącu.

Podobne artykuły

Złodzieje katalizatorów ujęci na Zaborzu. To dwaj bracia [VIDEO]

redaktor

100 biznesowych adopcji w schronisku Psitulmnie [WIDEO]

redaktor

Konsultacje społeczne dotyczące kursowania autobusów

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «