fbpx
BIZNES

Pozycjonowanie stron, a wartościowy przekaz reklamowy

Rozwój Internetu zrewolucjonizował biznes. Obecnie wszystkie niemal firmy posiadają własną stronę internetową. Jak sprawić, aby strona wyświetlała się wysoko w wynikach wyszukiwania przeglądarek? Czy warto inwestować w profesjonalny przekaz?

Olbrzymia konkurencja w dobie Internetu nie śpi i również pozycjonuje własne strony internetowe. Na czym jednak polega pozycjonowanie i jak odróżnić się od wspomnianej konkurencji?

Pozycjonowanie stron np.: Katowice charakteryzuje się tym, że wpływa na ranking, pozycje strony w popularnych wyszukiwarkach internetowych. Im lepsze pozycjonowanie, tym wyższa pozycja strony w wynikach wyszukiwania. Przekłada się to na ruch na stronie firmowej, ponieważ ludzie często przeglądają tylko pierwszą stronę w wyszukiwarkach. Oferty z drugiej czy trzeciej strony są już rzadziej przeglądane, a te z pozostałych stron mają bardzo mizerne ilości odwiedzin. Aby witryna internetowa przedsiębiorstwa wyświetlała się na pierwszej stronie wyszukiwarki, musi być pozycjonowana. Wykorzystuje się do tego szereg mechanizmów, jak linki przekierowujące na stronę klienta w artykułach, tworzy się blogi lub podstrony pozycjonujące, używa się słów kluczowych czy przeredagowuje się treści na stronie firmowej pod kątem pozycjonowania. Jednak to nie wystarcza, samo zwiększenie ruchu na stronie nie przekłada się na zwiększenie zysków. Dlaczego? Sam przekaz, blogi artykuły, strona muszą być ciekawe, bazujące na marketingowej koncepcji, promujące produkt i usługę.

Pozycjonowanie stron Katowice lokalnie i globalnie

Jak już wcześniej wspomniano w artykule, pozycjonowanie polega na dobieraniu odpowiednich słów kluczowych, linków, adresów URL, które są klasyfikowane przez programy wyszukiwarek, indeksowane, a następnie następuje klasyfikacja na tej podstawie pozycji strony w przeglądarce. Im więcej, tym lepiej? Nic bardziej mylnego, kopiowane treści, powielające się będą wpływały negatywnie na ranking, ponieważ najnowsze algorytmy Google mają na celu eliminowanie niechcianych treści, bez wartości, niesłużącym niczemu innemu niż pozycjonowaniu. Treści powinny być wartościowe, użytecznie również dla czytelnika. Dlatego ważne jest, aby skupić się również na tworzeniu odpowiedniego przekazu reklamowego.

Poza tym ważny jest charakter pozycjonowania. Jeśli pozycjonujemy firmę lokalną, warto zwrócić uwagę na konkurencję, ale w ujęciu lokalnym. Kosmetyczna z Katowic nie konkuruje z całą Polską, a wyłącznie z miastami ościennymi. Pozycjonowanie stron Katowice w zupełności wystarczy, ponieważ frazą kluczową dla kosmetyczki będzie kosmetyczka Katowice czy zakład kosmetyczny Katowice. Pozycjonowanie nie musi się odnosić do większości zakładów kosmetycznych w Polsce, a wystarczy wyłącznie rejon Katowic.

Wartość dodana, która odróżnia od konkurencji

Zdecydowane podniesienie strony internetowej w rankingu wyszukiwarek, nie gwarantuje jeszcze zwiększenia przychodów. Gwarancją wyższych obrotów firmowych jest odpowiedni przekaz reklamowy. Skoro firma i tak wydaje środki finansowe na pozycjonowanie, tworząc blogi firmowe, artykuły prasowe, internetowe, to warto stworzyć odpowiednią reklamę w nich swoich produktów czy usług. Zadbać należy, aby poza hasłami, słowami kluczowymi, linkami artykuł zawierał wiele cennych informacji i chwytów reklamowych, które skłonią odwiedzającą osobę do zakupu.

Artykuł, blog powinien dotyczyć branży, w której operuje omawiana firma, doradzać, pobudzać wyobraźnię, a przy okazji lokować produkt, usługę czy markę. Przykładem są blogi modowe, mówiące o obecnych trendach stylizacyjnych, ale jednocześnie lokujących poszczególne marki, kolekcje ubrań, a nawet wyłącznie jedną kurtkę czy spodnie. W ten sposób firma przykuwa nie tylko uwagę przeglądarki w celu indeksowania wyżej strony, ale również nakłania klientów do zakupu promowanych opcji. Takie połączenie dwóch korzyści w jednym działaniu daje wymierne efekty, czyli zwiększa sprzedaż.

Jak reklamować swoje produkty i jednocześnie je pozycjonować?

Bardzo dobrym pomysłem poza wykupywaniem reklamy w Google, jest stworzenie swoich własnych platform w postaci bloga czy strony zwanej LANDIG PAGE. Oba narzędzia będą promowały określone produkty, markę czy usługi i jednocześnie pozycjonowały stronę.

Doskonałą alternatywą dla własnych stron są niezależne portale branżowe i ogólnopolskie o dużym zasięgu. Pozycjonowanie i promowanie w jednym pozwoli na pozyskanie znacznie większej ilości klientów i buduje przy okazji brand – markę. Zasada marketingu „Im więcej o tobie piszą, tym więcej mówią. Im więcej mówią, tym więcej korzystają”. Jest to spirala, której zadaniem jest zwiększenie również rozpoznawalności marki czy produktu.

Czy w obecnych czasach samo pozycjonowanie wystarczy? Nie! Obecnie należy połączyć pozycjonowanie z promocją marketingową. Nowa strategia nie tylko podniesie stronę w wynikach wyszukiwania, ale wypromuje usługę czy markę. Pozycjonowanie stron lokalnie, jak np.: Katowice czy ogólnopolskie powoli ewoluuje i nie możesz zostać w tyle za konkurencją. Pozycjonuj i promuj jednocześnie.

 

Podobne artykuły

Co zrobić aby wypozycjonować stronę – działania marketingowe

@admin

Restauracja Atmosfera – nie tylko najlepsza kuchnia śląska w mieście

redaktor

Kolejne restauracje znikają z mapy Zabrza

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «