fbpx
BIZNES INFORMACJE

Najlepsze w Europie domy ekologiczne z prefabrykatów produkowane są w Zabrzu

Nowoczesne, solidne, trwałe oraz w przystępnych cenach, a do tego jeszcze ekonomiczne, ekologiczne i gotowe do zamieszkania nawet w ciągu trzech miesięcy. Całoroczne domy prefabrykowane, które od lat robią furorę w Niemczech produkowane są w Zabrzu-Biskupicach. Niemiecka firma GreenHomes GmbH z Augsburga swoją wyjątkową i konkurencyjną ofertą już zaczyna podbijać serca polskich klientów.

Nowoczesne, solidne, trwałe oraz w przystępnych cenach, a do tego jeszcze ekonomiczne, ekologiczne i gotowe do zamieszkania nawet w ciągu trzech miesięcy. Całoroczne domy prefabrykowane, które od lat robią furorę w Niemczech produkowane są w Zabrzu-Biskupicach. Niemiecka firma GreenHomes GmbH z Augsburga swoją wyjątkową i konkurencyjną ofertą już zaczyna podbijać serca polskich klientów.

Niemiecka solidność, błyskawiczna realizacja

Ekologiczne domy prefabrykowane produkowane są z drewna konstrukcyjnego KVH, w kilku halach produkcyjnych na terenie Zabrza Biskupic. To solidne niemieckie konstrukcje z elementami izolacyjnymi. Zaletami domów z prefabrykatów, które oferuje Green Homes są przede wszystkim wytrzymałość, trwałość , szczelność oraz niska akustyka.

– Domy po montażu wykańczamy do stanu deweloperskiego lub pod klucz po indywidualnych ustaleniach. Naszym głównym celem jest zapewnienie potencjalnym użytkownikom wysokiego komfortu mieszkania. Satysfakcja klientów Green Homes jest dla nas wielkim źródłem inspiracji – mówi Krystian Leluszko, prezes GreenHomes Sp. z o.o.

Gotowe elementy domów prefabrykowanych powstające w Zabrzu są transportowane do Niemiec i na teren całej Polski. GreenHomes zapewnia kompleksową obsługę, poczynając od produkcji elementów konstrukcyjno-izolacyjnych, poprzez transport aż po zainstalowanie gotowego domu.

Tak naprawdę potrzebna jest działka oraz pozwolenie na budowę. Od tego momentu czas realizacji do stanu deweloperskiego lub pod klucz to ok. 2 miesięcy! Często pojawiają się wątpliwości czy tego typu konstrukcje domów mogą być niestabilne. W przypadku oferty Green Homes absolutnie nie wchodzi to w grę.

– To może być prawda, jeśli dom został wykonany niesolidnie oraz zostaną zaniedbane elementy fizyki budowli. Rekomendowana firma wykonawcza stosuje prefabrykowany ciężki szkielet niemiecki na podstawie Niemieckich norm DIN, którego wielkoprzekrojowe elementy przygotowuje fabryka domów szkieletowych. Elementy te są zespalane z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn, a poziom precyzji mierzony jest na milimetry. Trwałość takiej konstrukcji jest liczona na 100 lat – zapewnia Krystian Leluszko.

Potwierdzeniem najwyższych  niemieckich standardów jakościowych jest zresztą 30 letnia gwarancja na ściany strop oraz dach oferowanych domów.

Przystępne ceny i niskie koszty utrzymania

Jeszcze kilka lat temu budowa drewnianego domu w technologii prefabrykowanej była w Polsce droższa niż w tradycyjnej technologii murowanej. W tej chwili jednak wzrosły koszty siły roboczej, co wiąże się również z wydłużonym czasem budowy – nawet od 12 do 18 miesięcy. Efekt? Ceny się wyrównały, a coraz częściej dom wybudowany w technologii tradycyjnej jest znacznie droższy niż prefabrykowany.

– Oferujemy atrakcyjne ceny domów prefabrykowanych, gotowych w stanie deweloperskim lub pod klucz, z pełnym doradztwem projektowym i budowalnym w cenie,  bez konieczności zatrudniania 10 ekip budowlanych. Oszczędności już na etapie budowy domu mogą wynieść ok. 50 tys. zł – mówi Adam Profaska, dyrektor sprzedaży w GreenHomes Sp. z o.o.

Kolejne oszczędności są już na etapie samej eksploatacji. Ekologiczne domy prefabrykowane od GreenHomes  są energooszczędne i pozwalają zachować zerowy bilans emisji CO2.

– Nasze domy umożliwiają uzyskać energooszczędność przy niewielkim nakładzie inwestycyjnym w standardzie 40KW na m kw. rocznie. Oznacza to, że przykładowo dla domu o powierzchni 100m2 w zależności od kosztu pozyskania 1kW energii cieplnej koszt ogrzewania jest na poziomie 0-2200 zł rocznie – dodaje Adam Profaska.

Jednak nie tylko trwałość i niskie koszty eksploatacji powinny zachęcać do wybrania ekologicznych domów z prefabrykatów, które oferuje GreenHomes. Najistotniejszym atutem budownictwa w technologii prefabrykowanej z drewna jest komfort i zdrowie tych, którzy w takim domu zamieszkają.  Szczelność ekologicznych domów jest połączona ze stałym dopływem świeżego powietrza, co pozwala utrzymać odpowiedni stan techniczny budynku,  ale przede wszystkim wpływa na  lepsze samopoczucie i zdrowie jego mieszkańców.

Więcej o wyjątkowej ofercie ekologicznych domów prefabrykowanych możecie dowiedzieć się tutaj, kontaktując się bezpośrednio z przedstawicielem firmy GreenHomes.

Podobne artykuły

Zmarł proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej w Grzybowicach

redaktor

Kibice wydali oświadczenie, w którym wypunktowali kandydatów na prezydenta Zabrza

redaktor

Służba zdrowia w Zabrzu na miarę „zrównoważonego rozwoju…”

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «