fbpx
BIZNES

Wybór nowoczesnej bramy na posesję

Pięknie zaaranżowana działka oraz nowoczesny dom to idealny powód do tego, żeby postawić oryginalną i współczesną bramę wjazdową wraz z modnym ogrodzeniem.

Typ bramy wjazdowej oraz ogrodzenie powinny być dobrane ze smakiem, ponieważ jest to jednak „wizytówką” każdego właściciela posesji. Wielu klientów decyduje się na nowoczesne oraz proste w użyciu rozwiązania a takimi są właśnie bramy wjazdowe systemowe przesuwne lub rozwieralne.

Systemy bram przesuwnych automatycznych to wygodna propozycja dla osób ceniących czas i wygodę. Bramy tego typu przesuwają się na jeden z wybranych boków (lewy lub prawy) przy pomocy pilota. Można wyróżnić dwa rodzaje bram przesuwnych: brama przesuwna samonośna, która porusza się w powietrzu ale przy pomocy odpowiedniego obciążenia (przeciwwagi) oraz brama szynowa, która jak sama nazwa wskazuje porusza się w szynie na kółkach.

Tego typu brama porusza się za pomocą szyny, która podczas otwierania rozsuwa się wraz ze skrzydłem bramy, dobrze to wpływa na stabilność urządzenia. Decydujące znaczenie przy wyborze bramy przesuwnej ma oczywiście ukształtowanie terenu na działce, ponieważ brama przesuwna wymaga miejsca przeznaczony do chowania się całej bramy.

Klient decydujący się na zakup odpowiedniej bramy już przed jej zamówieniem u sprzedawcy musi się zdecydować czy brama ma być przesuwna manualnie czy też nie. Pewne elementy w bramach automatycznych są wykonywane już na etapie ich produkcji, dlatego ewentualne modyfikacje wprowadzone w trakcie użytkowania bramy w przyszłości, mogą generować pewne utrudnienia (dotyczy to także montowania fotokomórki oraz lampy ostrzegawczej).

Zmiana bramy z manualnej na automatyczną wymaga podłączenia odpowiedniego zasilania, ewentualnej rozbiórki kostki brukowej oraz wprowadzenia innych zmian, które z pewnością wpłyną na czas i koszty wykonywanych prac, dlatego też dobrze jest skorzystać z fachowej pomocy specjalistów z zakresu montowania bram wjazdowych i stawiania ogrodzeń.

Podobne artykuły

Jaka sztukateria do łazienki jest odpowiednia?

@admin

Najlepsze w Europie domy ekologiczne z prefabrykatów produkowane są w Zabrzu

redaktor

Sklep z produktami konopnymi Mike’a Tysona w lokalu po zabrzańskim Mc Donald’s!

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «