fbpx
INFORMACJE

Nocna strzelanina w Rokitnicy. Zatrzymano 8 osób!

Interwencja policjantów, która miała miejsce minionej nocy na ul. Kosmowskiej (Zabrze-Rokitnica) zakończyła się strzelaniną. Napastnicy ostrzelali mundurowych. Ci z kolei byli zmuszeni użyć broni służbowej.

Po godz. 1.00 zabrzańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o bójce, która miała miejsce na ul. Kosmowskiej. – Z relacji zgłaszającego wynikało, że słyszał strzały, a osoby miały mieć przy sobie pałki. Zaraz po tym, jak mundurowi dotarli na miejsce, w ich stronę oddano strzały z broni – mówi sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy zabrzańskiej policji.

Napastnicy nie reagowali na okrzyki „policja!” Bezwzględnie zaczęli do interweniujących mundurowych strzelać. – Policjanci, chcąc odeprzeć atak, zmuszeni byli użyć broni służbowej. Chwilę po tym do dyżurnego policji zadzwoniła jedna z osób, które były w środku budynku, mówiąc, że wszyscy postanowili oddać się w ręce mundurowych – dodaje oficer prasowy zabrzańskiej policji.

W strzelaninie nikt nie został ranny. Policjanci zatrzymali w sumie 8 osób, wśród nich były dwie kobiety. Zabezpieczono również broń, z której strzelano oraz pałki teleskopowe. Śledztwo jest w toku.

Foto: policja.pl

Podobne artykuły

Zatrzymano włamywaczy. Plądrowali ogródki działkowe

redaktor

Straty zabrzańskich przedsiębiorców przez wymianę torów w centrum

redaktor

Trafił do aresztu za nękanie byłej partnerki

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «