fbpx
INFORMACJE

Nowa linia autobusowa na trasie Zabrze – Katowice Airport

Już 20 sierpnia na ulicach Zabrza pojawią się autobusy linii M16/M116 do Portu Lotniczego w Pyrzowicach. Będą one kursować przez cały tydzień i przez całą dobę.

Już 20 sierpnia na ulicach Zabrza pojawią się autobusy linii M16/M116 do Portu Lotniczego w Pyrzowicach. Będą one kursować przez cały tydzień i przez całą dobę.

Linia M16/M116 połączy Zabrze z Gliwicami oraz Bytomiem, Piekarami Śląskimi, gminą Bobrowniki i Portem Lotniczym w Pyrzowicach.

Autobusy M16 będą kursowały między Gliwicami i Piekarami Śląskimi. Na przystanku Osiedle Wieczorka Dworzec będą zmieniać oznakowanie na M116 i pojadą dalej w kierunku lotniska. Z kolei autobusy jadące z Pyrzowic do Piekar – odwrotnie.

W efekcie podróż na całej trasie możliwa będzie bez przesiadek. Autobusy będą kursowały z częstotliwością – w dni robocze co 60 min przez całą dobę; w dni wolne od pracy co 120 min przez całą dobę.

Dodatkowe kursy i zmiany w rozkładzie

Dodatkowo na linii M16 uruchomione zostaną dodatkowe kursy na trasie Gliwice – Bytom, tak by miedzy tymi miastami linia kursowała w dni robocze średnio co 30 minut, a w dni wolne średnio co 60 minut.

W Gliwicach linia M16 będzie rozpoczynać bieg przy hali Arena, co ułatwi studentom dojazd na Politechnikę Śląską. W Zabrzu linia zatrzyma się m. in. przy szpitalu na ul. 3 Maja i przy Kopalni Guido. Linia M116 w dni robocze zapewni dojazdy i powroty pracownikom terminala Cargo Katowice Airport.

Nowe linie zastąpią dotychczasowe linie AP1, 53, 850 i 113N. Zmiany rozkładów obejmują również linie autobusowe 114 i 192.

Foto/grafika/źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Czego życzymy mieszkańcom Zabrza z okazji Wielkanocy? [SONDA WIDEO]

redaktor

Ostrzeżenie dla mieszkańców Zabrza w związku z pożarem chemikaliów w Siemianowicach Śląskich

redaktor

Zmiany w budżecie – III sesja Rady Miasta

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «