fbpx
INFORMACJE

Tradycyjne obchody Dnia św. Marcina w Rokitnicy

Chociaż to święto mocno związane z Poznaniem, to również w zabrzańskiej dzielnicy Rokitnica stało się tradycją. Dlatego w sobotę (11 listopada)

Chociaż to święto mocno związane z Poznaniem, to również w zabrzańskiej dzielnicy Rokitnica stało się tradycją. Dlatego w sobotę (11 listopada) po raz kolejny będzie można nie tylko zasmakować świętomarcińskich rogali.

O godz. 15.45 zaplanowana jest zbiórka przy Przedszkolu nr 39 na placu od ul. Pobożnego. Stamtąd ulicami Rokitnicy wyruszy barwny korowód do Sanktuarium Szensztackiego. Trasę zaplanowano ulicami Pobożnego, Komuny Paryskiej oraz Andersa. Dla wszystkich dzieci, które wezmą udział w korowodzie czeka poczęstunek świętomarcińskim rogalem.

Dzień Świętego Marcina znany też w Niemczech jako Martinstag, a w Austrii jako Martini to obchody religijne przypadające na 11 listopada. Św. Marcin jest patronem hotelarzy, jeźdźców, kawalerii, kapeluszników, kowali, krawców, młynarzy, tkaczy, podróżników, więźniów, właścicieli winnic, żebraków i żołnierzy.

Podobne artykuły

Wielka awaria kas fiskalnych w całym kraju dotknęła też Zabrze

redaktor

Kolejne zatrucia salmonellą w Zabrzu – ich liczba może wzrosnąć!

redaktor

Ptasia grypa w Wieszowie! Do utylizacji kilkadziesiąt tysięcy drobiu!

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «