fbpx
INFORMACJE

Nowe dworce autobusowe i nowe rozkłady jazdy

W sobotę, 10 lutego, zaczynają funkcjonować nowe dworce w Zabrzu. Na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego zostały już opublikowane nowe rozkłady jazdy. 

Od 10 lutego nowo wybudowane obiekty zaczną być obsługiwane przez prawie 40 linii autobusowych. Jako pierwszy, 8 lutego, oficjalnie otwarty został dworzec w Rokitnicy, dziś otwarty będzie w Śródmieściu.

Podczas obydwu uroczystości, w godzinach popołudniowych, UM Zabrze zaplanował koncerty wykonawców takich jak: Skolim, Matt Palmer oraz Verba. Jednocześnie, bo od piątku przez tydzień, Zarząd Transportu Metropolitalnego będzie przeprowadzał na Placu Dworcowym oraz dwóch nowych dworcach akcję informacyjną. Informatorzy terenowi w pobliżu przystanków będą udzielać pasażerom informacji o zmianach w ruchu autobusów.

Dworzec przy ul. Goethego będzie obsługiwany przez 33 linie. Zapewnią one połączenia m.in. do Biskupic, Grzybowic, Helenki, Kończyc, Mikulczyc, Pawłowa i Zaborza w Zabrzu oraz do Bytomia, Chorzowa, Gliwic, Katowic, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Świętochłowic i Tarnowskich Gór. Natomiast w przypadku dworca w Rokitnicy będzie to 11 linii, dzięki którym będzie można dojechać do takich dzielnic jak Helenka, Mikulczyce, Biskupice i Grzybowice w Zabrzu oraz Bytomia, Chorzowa, Gliwic, Pyskowic, Tarnowskich Gór i Zbrosławic.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZTM w zakładce Komunikaty.

– Wprowadzanych zmian jest dużo, dlatego zachęcamy pasażerów do tego, aby sprawdzić rozkłady jazdy przed wyjściem z domu na przystanek – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM.

Źródło/foto: materiały prasowe

Podobne artykuły

Ekologia po zabrzańsku – ZBM-TBS remontuje piece kaflowe!

redaktor

Zatrzymano 18 latka, który zdewastował szkolny plac zabaw

redaktor

Zaborze. Pożar mieszkania na ul. Leszczynowej

redaktor

1 comment

Bogdan 11 lutego 2024 at 13:00

Dowiedziałem się, że autobusy będą wjeżdżać na przystanki znajdujące się na 1. piętrze tego budynku. Nie zazdroszczę tym na nie czekającym, pod taką górę podjechać kilkutonowym autobusem to nie lada wysiłek motorów. A motory przy wysiłku i zakrętach, w dodatku ciasnych to będą mocno dychać smrodem. Wnoszę wniosek o Nobla za najgłupszą budowlę masowego do niej dostępu!!!

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «