fbpx
INFORMACJE

Tragedia na Zandce. 10 letnia dziewczynka śmiertelnie zatruta tlenkiem węgla

10 latka zasłabła i straciła przytomność w łazience – takie zgłoszenie o godz. 22.11 otrzymali w czwartek 8 lutego zabrzańscy strażacy z ul. Bończyka 17. I chociaż na miejscu niezwłocznie pojawiły się służby i reanimacja dziewczynki trwała około godziny, to nie udało się jej uratować.

10 latka zasłabła i straciła przytomność w łazience – takie zgłoszenie z ul.  Bończyka 17 otrzymali w czwartek (8 lutego) po godz. 22.00 zabrzańscy strażacy. I chociaż na miejscu niezwłocznie pojawiły się służby, które podjęły trwającą godzinę reanimację, to dziewczynki nie udało się uratować.

Na miejscu oprócz dwóch zespołów ratowników medycznych, pojawiła się też jedna jednostka zabrzańskiej straży pożarnej.

– Po przybyciu na miejsce zastaliśmy jednego z rodziców, który reanimował dziewczynkę w przedpokoju. Wspólnie z ratownikami medycznymi podjęliśmy reanimację dziecka, któremu podawany był tlen – mówi mł. bryg. Wojciech Strugacz, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu.

Próby ratowania nieprzytomnej 10 latki trwały ok. godziny. Niestety dziecko zmarło w wyniku silnego zatrucia tlenkiem węgla ulatniającego się z piecyka gazowego w łazience. Strażacy przeprowadzili też pomiary stężenia czadu. Te jednak nie było wysokie, bo mieszkanie zostało już mocno przewietrzone.

Podobne artykuły

Zaborze: Kolejne nielegalne odpady – kolejne zatrzymania [ZDJĘCIA]

redaktor

Po pijanemu podpalał śmietniki – teraz odpowie przed sądem

redaktor

Przy zabrzańskim szpitalu powstanie ośrodek dla chorych na stwardnienie rozsiane

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «