fbpx
BIZNES

Ochrona głowy, oczu i uszu w pracy – jak sklep BHP pomoże Ci ją zapewnić?

Do podstawowych zadań pracodawców należą zapewnienie bezpieczeństwa pracownikowi i ochrona jego zdrowia. Pewna część grup zawodowych szczególnie narażona jest na czynniki szkodliwe w miejscu pracy. Na budowach i w halach produkcyjnych najczęściej dochodzi do uszkodzenia głowy. Wysoki hałas, promieniowanie czy zawartość szkodliwych substancji w powietrzu negatywnie wpływają na ludzkie zdrowie. Wyposażenie pracowników w odpowiednie zabezpieczenia to prawny obowiązek pracodawcy. Przekłada się to na komfort i bezpieczeństwo zatrudnionego. Jeśli prowadzisz biznes, gdzie występuje ryzyko związane z uszkodzeniem głowy, narządu wzroku lub słuchu, sprawdź, jak sklep BHP pomoże Ci je zniwelować.

Jaki sprzęt ze sklepu BHP zabezpieczy głowę w pracy?

W zależności od charakteru wykonywanego zawodu, do ochrony głowy w pracy należy dobrać odpowiedni sprzęt. Hełmy ochronne to obowiązkowy element wyposażenia osób, które pracują przy pracach budowlanych i drogowych. W szczególności na rusztowaniach, przy budowie mostów czy konstrukcji stalowych. Także pracownicy kopalni oraz hal produkcyjnych koniecznie muszą być zabezpieczeni takim sprzętem. Przy wyborze hełmu ochronnego kieruj się tym, czy dany produkt spełnia odpowiednie normy. Wybieraj tylko sprawdzonych producentów. Bardzo ważna w kasku jest także jego regulacja, która pozwala na prawidłowe dopasowanie go do głowy. Zamontowany potnik z gąbki zwiększy komfort noszenia i będzie zapobiegał otarciom. Specjalistyczne zabezpieczenie głowy z osłoną na twarz z poliwęglanu sprawdzi się w sytuacjach, kiedy zatrudniony narażony jest na przykład na rozpryski metalu czy innych szkodliwych substancji. Natomiast dla osób narażonych na porażenie prądem odpowiednie będą hełmy z izolacją elektryczną.

Sprzęt do ochrony słuchu w sklepie BHP – dlaczego warto go kupić?

Hałas jest bez wątpienia szkodliwym czynnikiem, który wpływa na ludzkie zdrowie. Nasz słuch jest bardzo wrażliwy. Głośne i irytujące dźwięki negatywnie działają na ludzkie zdrowie. W długotrwałej perspektywie mogą doprowadzić do uszkodzenia słuchu bądź do jego całkowitej utraty. Takie trudne warunki pracy występują w niektórych halach produkcyjnych czy na budowach. Odpowiednie zabezpieczenie uszu pracownika wpłynie na jego zdrowie oraz samopoczucie. Praca w nieustannym hałasie jest także niekorzystna dla psychiki. Zatrudnieni mogą być rozkojarzeni, zirytowani, a co za tym idzie, mniej efektywni. Dlatego brak odpowiedniego zabezpieczenia wiąże się z mniejszą efektywnością wykonywanych obowiązków.

Pracowników szczególnie narażonych na hałas zabezpiecz specjalistycznym sprzętem. Możesz wybierać spośród nauszników przeciwhałasowych oraz wkładek dousznych. Nauszniki sprawdzą się na stanowiskach ciągle narażonych na głośne dźwięki. Mniejsze wkładki douszne sprawdzą się w użyciu okazjonalnym.

Ochrona oczu w miejscu pracy, za pomocą sprzętu BHP

Sklep BHP pomoże Ci także ochronić wzrok Twoich pracowników. Odpowiednio dobrane gogle czy okulary ochronią przed działaniem promieniowania, odprysków czy odłamków, a także przed czynnikami termicznymi. Nie sposób wymienić wszystkie profesje, gdzie przyda się ochrona w postaci zabezpieczenia oczu. W miejscach, gdzie zatrudnieni narażeni są na działania szkodliwych substancji, świetnie sprawdzą się gogle z przylegającą guma. Odpowiednie dopasowanie zapobiega przedostaniu się oparów czy cieczy do oczu. Wszędzie tam, gdzie wykonywane są fizyczne prace, a ludzie narażeni są na dostanie się odłamków do oczu, swoje zastosowanie odnajdą specjalnie wzmocnione okulary czy przyłbice.

Podobne artykuły

Nowy Paczkomat w Zabrzu

@admin

Daj się ponieść nurtowi przygody – ruszaj na kajaki do Pomorskiego!

@admin

Jak zainwestować w fotowoltaikę w Zabrzu? Przewodnik po ekologicznych rozwiązaniach dla domu i firmy

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «