fbpx
INFORMACJE

Od 1 września powrót do szkół – nowe wytyczne

Nie będzie konieczności zasłaniania ust i nosa podczas zajęć szkolnych, ale uczniowie będą musieli myć i dezynfekować ręce. Szkolne wnętrza będą też regularnie dezynfekowane. Od 1 września lekcje w szkołach będą się odbywać tradycyjnie, ale według pewnych wytycznych – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej minister edukacji.

Od 1 września uczniowie rozpoczną naukę w budynkach szkół. – W nowych wytycznych nie będzie obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas zajęć. Oczywiście nie będziemy tego zakazywali, tam gdzie będzie większa grupa powinno to obowiązywać. Natomiast podczas standardowych zajęć nie będzie to obowiązywać – stwierdził Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.

Uczniowie będą musieli myć i dezynfekować ręce. Szkolne korytarze będą regularnie dezynfekowane. Do szkół będą mogli chodzić tylko zdrowi uczniowie, którzy nie mają niepokojących objawów dróg oddechowych. Dotyczyć to będzie również nauczycieli  oraz pozostałych pracowników placówek oświatowych.

Z kolei osoby z zewnątrz przychodzące do szkół będą zobligowane do zasłaniania ust i nosa. Minister edukacji dodał również, że w wyjątkowych sytuacjach niektóre  szkoły będą mogły całkowicie przejść na zdalny model nauczania. Jednak zdecydowana większość placówek będzie funkcjonowała według tradycyjnego modelu.

Podobne artykuły

Spóźniona radna podważa zaangażowanie samorządowców

redaktor

Rozbiórka czwartej trybuny wstrzymana – odkryto złoty pociąg?

redaktor

Uciekał 200 km/h przed policją – rozbił się na barierkach [VIDEO]

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «