fbpx
INFORMACJE

Dzień Pszczoły w Miejskim Ogrodzie Botanicznym

Już w najbliższą sobotę (8 sierpnia) będzie można się dowiedzieć wszystkiego o pszczołach. Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu wraz Miejska Biblioteką Publiczną organizują obchody Dnia Pszczoły.

Od lat entomolodzy odnotowują masowe wymieranie pszczół. Co jest tego przyczyną? Zdania są podzielone. Jedni twierdzą, że to przez chemiczne opryski, drudzy, inni z kolei, że to warroza – roztocza powodujące chorobę pszczół.

Nie bez znaczenia jest też pogoda bo silne wahania temperatury również mają wpływ na żywotność owadów. Wiadomo , że bez nich nie będzie plonów, co za tym idzie wzrosną ceny żywności, a wraz ze śmiercią ostatniej pszczoły populacja ludzka skazana będzie na zagładę.

Nauka poprzez zabawę

Jak  pomóc tym pracowitym i użytecznym owadom będzie można się dowiedzieć się już w sobotę 8 sierpnia, podczas obchodów Dnia Pszczoły.

W Miejskim Ogrodzie Botanicznym zaplanowano turniej gier planszowych dla dzieci, tworzenie lapbooków, czyli  książeczek oraz pogadanki, które mają na celu przybliżyć uczestnikom wydarzenia jak ważnym ogniwem ekosystemu są pszczoły.

Anna Gołaszewska

Podobne artykuły

„Mobilna łąka” wyruszy z Zabrza i będzie podróżować po Śląsku

redaktor

Pożar dwóch samochodów ciężarowych na ul. Składowej

redaktor

Średnicówka nieprzejezdna w obydwu kierunkach! Z wiaduktu spadł mężczyzna!

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «