fbpx
INFORMACJE

Odpady w Zabrzu droższe i rzadziej wywożone

Nie dość, że od maja tego roku za wywóz śmieci mieszkańcy Zabrza płacą o wiele drożej, to dodatkowo odpady w mieście będą wywożone o wiele rzadziej niż dotychczas. Przykładowo, w ciągu roku odpady wielkogabarytowe będą odbierane z dwukrotnie mniejszą częstotliwością. Będzie też mniej pojemników na bioodpady. Niezależnie od tego przeciętna rodzina w mieście zapłaci za śmieci nawet o kilkaset złotych więcej w skali roku.

Na tę bulwersującą sprawę zwróciła uwagę jedna z naszych czytelniczek. – Coraz bardziej niepokoi mnie sprawa odbioru śmieci. Jak wiadomo stawka poszła mocno w górę, a teraz okazuje się że od 1 lipca odbioru będzie o 50% mniej niż dotychczas. Jest to bardzo nie w porządku żeby 4 osobowa rodzina płaciła 115zł, a samotna osoba 27.70zł za śmieci i może oddać ich tyle samo – napisał pani Maria, mieszkanka Zabrza.

W efekcie odpady wielkogabarytowe będą wywożone 2 razy w roku, a nie 4 tak jak dotychczas. Oprócz tego zabrzanom w ciągu roku przysługiwać będą tylko 2 worki typu big bag, a wcześniej otrzymywali 4 rocznie. To wszystko efekty przegłosowania przez zabrzańskich radnych z otoczenia prezydent Zabrza uchwały z 18 maja tego roku.

Podziękowania dla radnych za podwyżkę…

Ci sami radni również kilka miesięcy temu bez skrupułów przegłosowali szokującą podwyżkę cen za wywóz śmieci. Przypomnijmy, że od 1 maja za odbiór odpadów segregowanych zamiast 12 zł na jedną osobę mieszkańcy miasta płacą 27,70 zł. Z kolei za odpady niesegregowane, za które zabrzanie płacili dotąd 20 zł od osoby, teraz każdy mieszkaniec miasta płaci 55,40 zł!

Nie po raz pierwszy przypominamy, którzy radni te podwyżki przegłosowali i będziemy o tym przypominać nawet do znudzenia. Poniżej grafika stowarzyszenia Lepsze Zabrze.

Już od 1 maja wchodzą nowe stawki za wywóz śmieci w Zabrzu. Zamiast 12 zł. za odpady segregowane mieszkańcy miasta zapłacą 27,70 zł. Z kolei za odpady niesegregowane, za które zabrzanie płacili dotąd 20 zł, teraz muszą płacić 55,40 zł!

 

 

 

Podobne artykuły

Trwa usuwanie zerwanego kabla na ul. Roosevelta [VIDEO]

redaktor

Pijana matka spała, a jej 2 letnia córka omal nie wypadła z okna!

redaktor

Stowarzyszenie KONTAKT otrzymało grant w wysokości 20 tys. zł. na elektronikę dla uczniów SPS nr 41 w Zabrzu

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «