fbpx
INFORMACJE ZWIERZAKI

Mini zoo Animal World – pomysł na weekend w Zabrzu

To atrakcyjne i niedawno powstałe miejsce na terenie Zabrza. Mini zoo Animal World w dzielnicy Makoszowy istnieje dzięki inicjatywie 17 letniej Pauliny Kramerskiej. Jest w nim ponad 150 zwierząt.

Tym co wyróżnia zabrzańskie mini zoo na tle innych tego typu miejsc jest przede wszystkim koncepcja, która sama w sobie jest dość niekonwencjonalna. Ideą mini zoo jest nie tylko rodzinne spędzanie czasu na świeżym powietrzu w towarzystwie zwierząt.

– Jedną z naszych propozycji są warsztaty. Podczas tych zajęć dzieci poznają naszych mieszkańców. Uczą się jak o nie dbać i same wcielają się w rolę opiekuna. Oczywiście warsztaty prowadzone są pod stała opieką i asekuracją osoby prowadzącej zajęcia – dodaje pomysłodawczyni mini zoo.

Można tu spotkać ptactwo gospodarstwa domowego takie jak kury, kaczki, gęsi ale również pawie, gołębie czy papugi. Dodatkowym urozmaiceniem są alpaki, świnie koreańskie, króliki oraz świnki morskie. Ponadto w sztucznym stawie zobaczyć można ryby.

Pikniki i urodziny wśród zwierząt

Na terenie Animal World organizowane są również pikniki czy imprezy urodzinowe. Ciekawostką też jest możliwość spędzenia nocy w towarzystwie zwierząt. Wystarczy zabrać ze sobą namiot.

Oprócz wymienionych wyżej propozycji Animal World w swojej ofercie ma pieczenie kiełbasek, animatora, foto budkę i mini bufet. To jedno miejsce, ale z wieloma możliwościami spędzenia wolnego czasu. Polecamy w wolnej chwili rodzinną wycieczkę do zabrzańskiego mini zoo.

Anna Gołaszewska
Foto: https://www.facebook.com/AnimalworldMinizoo/

Podobne artykuły

Zwłoki kobiety przy torach. Policjanci próbują ustalić tożsamość [DRASTYCZNE ZDJĘCIA!]

redaktor

10 000 zł do pensji – ekspedientka okradała właścicielkę sklepu

redaktor

Czwarta trybuna Areny Zabrze powstanie dzięki emisji obligacji za 103 mln zł

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «