fbpx
INFORMACJE

Osiedle Kopernika: Demolowali samochody i zaatakowali policjanta

Demolowali zaparkowane na Osiedlu Mikołaja Kopernika samochody. Uwagę zwrócił im przechodzący policjant – wówczas dwaj wandale w wieku 18 i 19 lat zaatakowali funkcjonariusza, który był po służbie. Zdarzenie miało miejsce w nocy przy ul. Heweliusza.

Demolowali zaparkowane na Osiedlu Mikołaja Kopernika samochody. Uwagę zwrócił im przechodzący policjant – wówczas dwaj wandale w wieku 18 i 19 lat zaatakowali funkcjonariusza, który był po służbie. Zdarzenie miało miejsce w nocy na ul. Heweliusza.

Policjant po służbie, który zauważył, że dwaj wandale demolują samochody niezwłocznie powiadomił dyżurnego policji, a następnie się wylegitymował.

– Niestety reakcja tych młodych mężczyzn nie była taka, jakbyśmy się spodziewali. Zamiast przestać kopać samochody, skierowali swoją agresję wobec policjanta – mówi mł. asp. Sebastian Bijok – oficer prasowy zabrzańskiej policji.

Następnie bandyci zaczęli uciekać w stronę Mikulczyc. Zaatakowany przez nich policjant ruszył za nimi. Na miejscu pojawił się również patrol policji.

18 i 19 latka zatrzymano ostatecznie na ul. Tarnopolskiej. Za zniszczenie mienia oraz napaść na funkcjonariusza grozi im nawet do 10 lat więzienia.

 

Podobne artykuły

Zaborze bez ogrzewania i ciepłej wody

redaktor

Nowy Rok – 15 dzieci przyszło na świat w Zabrzu

redaktor

Uruchomiono Punkt Konsultacyjno – Informacyjny dla Ukraińców

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «