fbpx
INFORMACJE

Osiedle Kopernika: Demolowali samochody i zaatakowali policjanta

Demolowali zaparkowane na Osiedlu Mikołaja Kopernika samochody. Uwagę zwrócił im przechodzący policjant – wówczas dwaj wandale w wieku 18 i 19 lat zaatakowali funkcjonariusza, który był po służbie. Zdarzenie miało miejsce w nocy przy ul. Heweliusza.

Demolowali zaparkowane na Osiedlu Mikołaja Kopernika samochody. Uwagę zwrócił im przechodzący policjant – wówczas dwaj wandale w wieku 18 i 19 lat zaatakowali funkcjonariusza, który był po służbie. Zdarzenie miało miejsce w nocy na ul. Heweliusza.

Policjant po służbie, który zauważył, że dwaj wandale demolują samochody niezwłocznie powiadomił dyżurnego policji, a następnie się wylegitymował.

– Niestety reakcja tych młodych mężczyzn nie była taka, jakbyśmy się spodziewali. Zamiast przestać kopać samochody, skierowali swoją agresję wobec policjanta – mówi mł. asp. Sebastian Bijok – oficer prasowy zabrzańskiej policji.

Następnie bandyci zaczęli uciekać w stronę Mikulczyc. Zaatakowany przez nich policjant ruszył za nimi. Na miejscu pojawił się również patrol policji.

18 i 19 latka zatrzymano ostatecznie na ul. Tarnopolskiej. Za zniszczenie mienia oraz napaść na funkcjonariusza grozi im nawet do 10 lat więzienia.

 

Podobne artykuły

Od maja za śmieci będziemy płacić znacznie więcej. Przypominamy kto głosował za podwyżką

redaktor

Spirala długów w Szpitalu Miejskim przy Zamkowej

redaktor

Brutalne pobicie na Zaborzu. 21 latek skatował 60 latka

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «