INFORMACJE

Oszuści oferują w sieci „leki” na koronawirusa

Mają podobno cudowne właściwości lecznicze tylko trzeba za mnie zapłacić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Oszuści sprzedają w sieci środki, wykorzystując epidemię koronawirusa – ostrzegają policjanci.

Mają podobno cudowne właściwości lecznicze tylko trzeba za nie zapłacić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Oszuści sprzedają w sieci środki wykorzystując epidemię koronawirusa – ostrzegają policjanci.

Nieuczciwych ofert w sieci nie brakuje. Są to najczęściej środki, które mają uchronić przed zarażeniem koronawirusem albo cudownie z niego uleczyć.

Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców ale i podszywania się pod Służby Sanitarne i Ministerstwo Zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się i szerzeniem koronawirusa – mówi sierż. SZT. Sebastian Bijok, oficer prasowy zabrzańskiej policji.

Aktualnych informacji na temat koronawirusa należy szukać tylko na sprawdzonych stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH, Światowej Organizacji Zdrowia oraz Narodowego Fundusz Zdrowia.

Podobne artykuły

Nielegalne odpady z Niemiec przejęte w Zabrzu [ZDJĘCIA]

redaktor

Zaborze bez ogrzewania i ciepłej wody

redaktor

Poszukiwana 10-latka wróciła do domu

redaktor

SKOMENTUJ