fbpx
INFORMACJE

Rozbój w Kończycach – trzy osoby trafiły do aresztu

Było ich pięciu. W kominiarkach napadli na znajomego i jego dziewczynę. Okradli ich pieniędzy i ubrań. Był to przemyślany rozbój, do którego doszło pod koniec lutego na ul. Miłej w Zabrzu-Kończycach.

Było ich pięciu. W kominiarkach napadli na znajomego i jego dziewczynę. Okradli ich z pieniędzy i ubrań. Był to przemyślany i zaplanowany rozbój, do którego doszło pod koniec lutego na ul. Miłej w Zabrzu-Kończycach.

Wszyscy sprawcy, jak wynika z informacji przekazanych przez policjantów, wywodzą się ze środowiska pseudokibiców. Wcześniej jeden ze sprawców, który znał pokrzywdzonego, umówił się z nim na spotkanie. Rozbój był przemyślany i zaplanowany. Kiedy pokrzywdzony mężczyzna i kobieta przyjechali na umówione miejsce, sprawcy wyciągnęli ich z auta i zażądali pieniędzy – mówi sierż. szt. Sebastian Bijok – oficer prasowy zabrzańskiej policji.

Następnie napastnicy ubrani w kominiarki zaczęli bić pięściami po twarzy mężczyznę, którego wyciągnęli z samochodu. Ich łupem były drobne przedmioty, ubrania i gotówka, którą mieli przy sobie pokrzywdzeni.

Policjanci szybko ustalili tożsamość sprawców. Okazali się nimi mieszkańcy Świętochłowic i Rudy Śląskiej w wieku od 16 do 20 lat. Jako pierwszego mundurowi zatrzymali 18 latka, który znał pokrzywdzonego. Kilka dni później ujęci zostali dwaj napastnicy w wieku 19 i 20 lat. Z kolei 16 letni sprawca na policję zgłosił się sam.

Trzej mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty i trafili do aresztu. Zatrzymanie piątego z napastników, jak zapewniają policjanci, jest tylko kwestią czasu.

Podobne artykuły

Pod wpływem marihuany zatrzymany przez drogówkę

redaktor

Ukradli papierosy i słodycze. Dwaj 17 letni włamywacze zatrzymani

redaktor

Złodziej samochodu zatrzymany dzięki strażniczkom miejskim

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «