fbpx
INFORMACJE

Owczarek belgijski Largo zasilił szeregi zabrzańskiej policji [WIDEO]

Ma 7 lat i od minionego piątku jest psem patrolowo-tropiącym rasy owczarek belgijski. Largo zastąpił w szeregach zabrzańskiej policji Wiki, która we wrześniu przeszła na zasłużoną, policyjną emeryturę.

Ma 7 lat i od minionego piątku jest psem patrolowo-tropiącym rasy owczarek belgijski w szeregach zabrzańskiej policji. Largo zastąpił Wiki, która we wrześniu przeszła na zasłużoną, policyjną emeryturę.

Opiekunem Largo jest asp. Szymon Ferens z zabrzańskiej policji. Spełnia oczywiście wszystkie wymagania, żeby zostać przyjętym do służby.

Pies pracujący w policji musi być wyjątkowo odporny na stres i bezwarunkowo posłuszny swojemu przewodnikowi. Te cechy również są weryfikowane podczas zajęć kontrolnych. Policyjny pies musi umieć pokonywać przeszkody oraz kontynuować pościg pomimo niesprzyjających warunków – wylicza mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Largo w szeregach zabrzańskiej policji jest następcą Wiki – również owczarka belgijskiego.

– Wiki to 9-letnia suka, która swoją służbę pełniła od początku na terenie zabrzańskiej jednostki, ale również całego garnizonu śląskiego. Wielokrotnie mieszkańcy naszego miasta mogli spotkać się z nim podczas różnego rodzaju imprez, gdzie wspólnie z policyjnymi przewodnikami psów pokazywał swoje umiejętności – dodaje mł. asp. Bijok.

Wiki zatem życzymy spokojnego wypoczynku na emeryturze, a Largo samych pomyślnych akcji i pomyślnie doprowadzonych do końca śledztw.

Podobne artykuły

Uwaga! Zmiany w rozkładzie jazdy linii tramwajowej nr 4

redaktor

Bos z Sosnowca zasilił szeregi zabrzańskiej policji

redaktor

Zaborze: Kolizja autobusu z fiatem punto

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «