fbpx
INFORMACJE

Plaga włamań do ogródków działkowych na Koperniku

Zima to prawdziwe żniwa dla włamywaczy i złodziei, którzy plądrują ogródki działkowe. Tylko w nocy  z soboty na niedzielę doszło do kolejnych włamań na terenie R.O.D. im. 1000 – lecia na zabrzańskim osiedlu Mikołaja Kopernika.

W miniony weekend złodzieje splądrowali kilka altan. Sprawcy są tak zuchwali, że w ciągu ostatniego miesiąca włamali się do jednego z ogródków trzykrotnie. Notorycznie okradane działki na Koperniku są przy okazji dewastowane.

Ich właściciele nie kryją swojej złości i mówią, że ich cierpliwość jest na wyczerpaniu.

– W okresie jesienno-zimowym zawsze wprawdzie dochodziło do włamań, ale to, co teraz się dzieje woła o pomstę do nieba. Mało, że kradną, to na dodatek niszczą naszą własność – żali się Pan Roman, właściciel jednej z działek.

Działkowcy ponoszą duże straty, nie tylko z powodu kradzieży ale przede wszystkim muszą naprawiać szkody powstałe podczas włamań, nie rzadko są to całe drzwi z ościeżnicami czy kraty, które miały zabezpieczyć altanę przed rabusiami.

O zaistniałych incydentach poszkodowani poinformowali policję. Jednak szanse na ujęcie złodziei są znikome.  Właściciele działek zastanawiają się jak ustrzec się kolejnych włamań.

Anna Gołaszewska

Podobne artykuły

Pijany bez prawa jazdy uciekał z narkotykami przed policją

redaktor

Za zdrowie Pań! Kwiaty na Dzień Kobiet w Zabrzu

redaktor

Stadion za setki milionów złotych w otoczeniu nędzy i rozpaczy

redaktor

SKOMENTUJ