fbpx
INFORMACJE

Plaga włamań do ogródków działkowych na Koperniku

Zima to prawdziwe żniwa dla włamywaczy i złodziei, którzy plądrują ogródki działkowe. Tylko w nocy  z soboty na niedzielę doszło do kolejnych włamań na terenie R.O.D. im. 1000 – lecia na zabrzańskim osiedlu Mikołaja Kopernika.

W miniony weekend złodzieje splądrowali kilka altan. Sprawcy są tak zuchwali, że w ciągu ostatniego miesiąca włamali się do jednego z ogródków trzykrotnie. Notorycznie okradane działki na Koperniku są przy okazji dewastowane.

Ich właściciele nie kryją swojej złości i mówią, że ich cierpliwość jest na wyczerpaniu.

– W okresie jesienno-zimowym zawsze wprawdzie dochodziło do włamań, ale to, co teraz się dzieje woła o pomstę do nieba. Mało, że kradną, to na dodatek niszczą naszą własność – żali się Pan Roman, właściciel jednej z działek.

Działkowcy ponoszą duże straty, nie tylko z powodu kradzieży ale przede wszystkim muszą naprawiać szkody powstałe podczas włamań, nie rzadko są to całe drzwi z ościeżnicami czy kraty, które miały zabezpieczyć altanę przed rabusiami.

O zaistniałych incydentach poszkodowani poinformowali policję. Jednak szanse na ujęcie złodziei są znikome.  Właściciele działek zastanawiają się jak ustrzec się kolejnych włamań.

Anna Gołaszewska

Podobne artykuły

Czwarta trybuna Areny Zabrze powstanie dzięki emisji obligacji za 103 mln zł

redaktor

Podawał się za koreańskiego aktora – oszukał zabrzankę na 90 tys. zł!

redaktor

O wydanie kart referendalnych pytali w Mikulczycach

redaktor

1 comment

Anonim 7 sierpnia 2023 at 18:29

KIEDYŚ KTOŚ ZACZAI SIE NA Złodziei W ALTANIE Z WIDŁAMI I NABIJE W BRZUCH.I ILE RAZY MOŻNA WSZYSTKO KUPOWAĆ I NAPRAWIAĆ BEZ KOŃCA MOŻNA WPAŚĆ W CHWILOWĄ NIEPOCZYTALNOŚĆ UMYSŁOWĄ.

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «