fbpx
INFORMACJE

Plaga włamań do ogródków działkowych na Koperniku

Zima to prawdziwe żniwa dla włamywaczy i złodziei, którzy plądrują ogródki działkowe. Tylko w nocy  z soboty na niedzielę doszło do kolejnych włamań na terenie R.O.D. im. 1000 – lecia na zabrzańskim osiedlu Mikołaja Kopernika.

W miniony weekend złodzieje splądrowali kilka altan. Sprawcy są tak zuchwali, że w ciągu ostatniego miesiąca włamali się do jednego z ogródków trzykrotnie. Notorycznie okradane działki na Koperniku są przy okazji dewastowane.

Ich właściciele nie kryją swojej złości i mówią, że ich cierpliwość jest na wyczerpaniu.

– W okresie jesienno-zimowym zawsze wprawdzie dochodziło do włamań, ale to, co teraz się dzieje woła o pomstę do nieba. Mało, że kradną, to na dodatek niszczą naszą własność – żali się Pan Roman, właściciel jednej z działek.

Działkowcy ponoszą duże straty, nie tylko z powodu kradzieży ale przede wszystkim muszą naprawiać szkody powstałe podczas włamań, nie rzadko są to całe drzwi z ościeżnicami czy kraty, które miały zabezpieczyć altanę przed rabusiami.

O zaistniałych incydentach poszkodowani poinformowali policję. Jednak szanse na ujęcie złodziei są znikome.  Właściciele działek zastanawiają się jak ustrzec się kolejnych włamań.

Anna Gołaszewska

Podobne artykuły

Straż pożarna i pogotowie gazowe na ul. Modrzewiowej

redaktor

Remont ul. Piłsudskiego – kierowcy skazani na korki! [ZDJĘCIA]

redaktor

Od dzisiaj korzystamy z tymczasowego dworca autobusowego

redaktor

1 comment

Anonim 7 sierpnia 2023 at 18:29

KIEDYŚ KTOŚ ZACZAI SIE NA Złodziei W ALTANIE Z WIDŁAMI I NABIJE W BRZUCH.I ILE RAZY MOŻNA WSZYSTKO KUPOWAĆ I NAPRAWIAĆ BEZ KOŃCA MOŻNA WPAŚĆ W CHWILOWĄ NIEPOCZYTALNOŚĆ UMYSŁOWĄ.

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «