fbpx
INFORMACJE

Prezydent Zabrza skazała miasto na smród? Potwierdza to były pracownik urzędu!

Od lat w Zabrzu śmierdzi i cierpliwość mieszkańców już dawno się wyczerpała. Odór pochodzi z zakładu przetwarzania odpadów na ul. Cmentarnej w Zabrzu. Odpowiedzialność za lokalizację sortowni odpadów w centrum miasta i wydobywający się z niej uciążliwy smród odpowiedzialna jest prezydent Zabrza – tak twierdzi jej były pracownik.

Od lat w Zabrzu śmierdzi i cierpliwość mieszkańców już dawno się wyczerpała. Odór pochodzi z zakładu przetwarzania odpadów na ul. Cmentarnej. Odpowiedzialność za lokalizację sortowni odpadów w centrum miasta i wydobywający się z niej uciążliwy smród ponosi prezydent Zabrza – tak twierdzi jej były pracownik.

Sławomir Gruszka, jeszcze kilka lat temu pracownik Urzędu Miejskiego, a w tej chwili rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego wydał oficjalne oświadczenie na temat uciążliwego odoru w Zabrzu.

– Najważniejsze kwestie takie jak: miejsce realizacji, jego skala, rodzaj zastosowanej technologii oraz działania minimalizujące negatywne oddziaływania na środowisko, zdrowie i komfort życia mieszkańców, w fazie realizacji i eksploatacji określił Prezydenta Zabrza w decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych – napisał w oświadczeniu rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Prezydent Zabrza zgodziła się na smród?

Jak wynika z oficjalnego oświadczenia Sławomira Gruszki, prezydent Zabrza nie tylko zadecydowała o lokalizacji zakładu przetwarzania odpadów, ale miała też świadomość na jak dużą skalę sortownia będzie działać.

– Prezydent Zabrza wydając decyzję określającą środowiskowe uwarunkowania dla budowy Zakładu Segregacji i Kompostowni w Zabrzu przy ul. Cmentarnej 19F wydał zgodę na jego lokalizacje, określił skalę prowadzonej w nim działalności, rodzaj zastosowanej technologii oraz istotne warunki korzystania ze środowiska w fazie realizacji i eksploatacji omawianego przedsięwzięcia – dodaje Gruszka.

Podobne artykuły

Dwudniowa giełda płyt winylowych i CD w zabrzańskim centrum handlowym

redaktor

[AKTUALIZACJA] Dziecko potrącone na przejściu na pieszych. Na miejscu helikopter LPR

redaktor

Ostatni dzwonek dla studentów na dostarczenie zaświadczeń do ZUS!

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «