fbpx
INFORMACJE

Podawał się za koreańskiego aktora – oszukał zabrzankę na 90 tys. zł!

Z 34 letnią zabrzanką skontaktował się na Twitterze. Podawał się za znanego, koreańskiego aktora. Szybko rozkochał w sobie 34 latkę. Obiecał, że ją odwiedzi w dniu jej urodzin. Potrzebował tylko pieniędzy na przelot do Polski. W efekcie oszust naciągnął mieszkankę Zabrza na 90 tysięcy zł!

Z 34 letnią zabrzanką skontaktował się na Twitterze. Podawał się za znanego, koreańskiego aktora. Szybko rozkochał w sobie kobietę. Obiecał, że ją odwiedzi w dniu jej urodzin. Potrzebował tylko pieniędzy na przelot do Polski. W efekcie oszust naciągnął mieszkankę Zabrza na 90 tysięcy zł!

Jak potwierdzają policjanci jest to typ tak zwanego „oszustwa nigeryjskiego.”

– Oszust stara się zbudować bliską relację ze swoją ofiarą i często są to relacje intymne. W pierwszej fazie oszustwa przestępca stara się zbudować jak największą więź ze swoją ofiarą i wzbudzić w niej nadzieje, iż ta relacja może rozwinąć się w coś poważnego. Kiedy oszust wyczuje, że udało mu się zbudować relację opartą na emocjach, wtedy zaczyna sprawdzać, czy uda mu się wyciągnąć od ofiary pieniądze – wyjaśnia sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy zabrzańskiej policji.

Najpierw koreański aktor, potem agent FBI…

34 letnia zabrzanka przez pół roku korespondowała z mężczyzną podającym się za znanego koreańskiego aktora. Oszust tak jej zawrócił w głowie, że zaciągnęła kredyty, żeby opłacić nie tylko jego przylot do Polski, ale zapewnić mu też ochronę na miejscu.

– Kiedy kobieta zorientowała się, że historia z „aktorem” może być fikcją, zerwała kontakt. Wtedy napisała do niej kolejna „osoba” tym razem podająca się za agenta FBI, który pomoże jej odzyskać utracone pieniądze. Niestety i tym raz kobieta dała się nabrać, przekazując kolejne pieniądze oszustowi – dodaje oficer prasowy zabrzańskiej policji.

To jednak nie koniec spirali oszustw, których ofiarą stała się 34 latka. Z zabrzanką przez media społecznościowe skontaktował się przedstawiciel jednostki SWAT z Wielkiej Brytanii,  który zaoferował swoją pomoc w zamian za przekazanie drobnej kwoty pieniędzy. Łącznie w wyniku działania oszusta kobieta straciła ponad 90 tysięcy złotych.

Foto: zdjęcia ilustracyjne

Podobne artykuły

Zarzuty i zakaz wstępu do kościoła dla 39 latka, który odpalił petardę

redaktor

To był mocno społeczny Tłusty Czwartek…

redaktor

Alarm przeciwpożarowy w zabrzańskim MAKRO

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «