fbpx
INFORMACJE

Podsumowanie akcji Znicz 2022 na zabrzańskich drogach – nietrzeźwi kierowcy i kolizje

Bez poważniejszych wypadków drogowych, jednak nie brakowało kolizji i kierowców, którzy zdecydowali się jeździć „na podwójnym gazie”. Tak w skrócie można podsumować tegoroczną akcję Znicz na zabrzańskich drogach.

Bez poważniejszych wypadków drogowych, jednak nie brakowało kolizji i kierowców, którzy zdecydowali się jeździć „na podwójnym gazie”.  Tak w skrócie można podsumować tegoroczną akcję Znicz na zabrzańskich drogach.

Od piątku (28 października) do wtorku (1 listopada) na drogach w Zabrzu nie doszło do poważniejszych wypadków drogowych. – Policjanci biorący udział w działaniach są pewni, że było to jedno z bezpieczniejszych świąt Wszystkich Świętych – potwierdza mł. asp. Sebastian Bijok, rzecznik prasowy zabrzańskiej komendy policji.

Podczas trwającej w Zabrzu od piątku akcji Znicz doszło w sumie do 37 kolizji drogowych. Zatrzymano także 5 nietrzeźwych kierowców.

– Policjanci pełniący służbę w rejonach cmentarzy zaobserwowali również mniejszą liczbę nieprzyjemnych incydentów spowodowanych nerwowym zachowaniem kierowców i brakiem cierpliwości- osoby znajdujące się w pobliżach cmentarzy- tak kierujący, jak piesi- byli dla siebie nawzajem bardziej wyrozumiali i stosowali się do poleceń policjantów kierujących ruchem w rejonach nekropolii – podsumowuje rzecznik prasowy zabrzańskiej komendy.

Autor: Marcin Pawlenka/Foto: materiały prasowe

Podobne artykuły

Alina Nowak – radna z dziennikarskim zacięciem

redaktor

Napadł z pistoletem na aptekę i drogerię. Ukradł tabletki, krem i pastę do zębów

redaktor

Trwa usuwanie zerwanego kabla na ul. Roosevelta [VIDEO]

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «