fbpx
BIZNES

Gdzie w Zabrzu szukać pracy dorywczej lub weekendowej?

mężczyzna w Zabrzu podczas pracy dorywczej

Uczysz się, studiujesz i chcesz zacząć zarabiać? A może szukasz sposobu na dodatkowe środki do domowego budżetu? Praca dorywcza i weekendowa to świetny pomysł. Możesz ją znaleźć zarówno z doświadczeniem, jak i bez. I wcale nie musi to być rozdawanie ulotek. Jeżeli szukasz pracy dorywczej lub weekendowej w Zabrzu, oto kilka pomysłów na to, gdzie możesz ją znaleźć.

Praca w handlu

Zdecydowanie najwięcej ogłoszeń o pracę dodatkową dotyczy handlu. Pracowników na część etatu, dorywczych i weekendowych potrzebują sklepy spożywcze, markety i sklepy odzieżowe. Większość z nich nie ma wygórowanych wymagań, dlatego łatwo się dostać nawet bez doświadczenia. Jeżeli szukasz sprawdzonych ogłoszeń o pracę dodatkową w Zabrzu kliknij tutaj. Takie miejsca często zapewniają elastyczny grafik, który łatwo pogodzić z zajęciami na uczelni. Najpopularniejsze stanowisko to kasjer/sprzedawca, a wymiar pracy zaczyna się już od 1/4 etatu.

Sklepy potrzebują też osób do rozładunku dostaw i porządkowania sali sprzedaży. Taka praca odbywa się często poza godzinami otwarcia. Może to być późny wieczór, noc lub weekend. Wiele ogłoszeń dotyczących handlu oferuje umowę o pracę, ale nie zawsze. Jeżeli Twoja praca ma zajmować tylko kilka godzin w tygodniu, może to być zlecenie lub umowa o dzieło. Zwłaszcza jeżeli jesteś studentem, taka forma zatrudnienia może okazać się korzystna.

Praca jako kurier

Dostawy do domu stają się coraz bardziej popularne, a dostarczanych produktów jest coraz więcej. Usługi kurierskie to obecnie jedna z najlepiej rozwijających się branż. A za rozwojem idzie zatrudnianie kolejnych pracowników. Wśród ogłoszeń, także w Zabrzu, wiele jest tych, które oferują pracę na część etatu, dodatkową lub na weekendy. Wiele z nich kierowana jest wprost do studentów i uczniów. Wymagania są niewielkie i zazwyczaj dotyczą tylko posiadania pojazdu. Może to być nawet rower. Oczywiście wtedy konieczna będzie także dobra kondycja. Większość ofert pracy dodatkowej jako kurier opiera się na umowie zlecenie, ale zarobki mogą być naprawdę satysfakcjonujące.

Praca dla specjalisty

Kolejne ogłoszenia o pracę dodatkową i weekendową, nie tylko w Zabrzu, dotyczą stanowisk specjalistycznych. Tutaj oczywiście konieczne będzie wykazanie doświadczenia i konkretnych umiejętności w danej dziedzinie. Warto pochwalić się ukończonym kursem lub certyfikatem. Wśród tego typu ogłoszeń wyróżniają się oferty dla kierowców, zarówno kategorii B, jak i C i E. Kolejna grupa to specjaliści tacy jak ślusarze, spawacze, elektrycy i inni fachowcy potrzebni do prac przy wykańczaniu mieszkań. Tutaj forma zatrudnienia bywa bardzo różna.

Znajdzie się także praca dorywcza dla specjalistów z dziedzin humanistycznych. W wielu szkołach nadal poszukuje się nauczycieli na część etatu. Bardzo wygodna i elastyczna jest praca w charakterze korepetytora. Można również rozpocząć przygodę z doradztwem klienta w formie pracy dodatkowej. W taki sposób zatrudniają m.in. towarzystwa ubezpieczeniowe i banki. Popularne są także zajęcia wykonywane zdalnie, przez internet, chociażby dotyczące rekrutowania pracowników lub marketingu.

Podobne artykuły

Lakierowanie proszkowe vs tradycyjne

@admin

Na dobry nastrój, dobre świece

@admin

Czy warto wypożyczyć komputer?

@admin

SKOMENTUJ

» translate page «