fbpx
INFORMACJE

Poważne plany modernizacji kąpieliska czy przedwyborcze obietnice?

Wygląda na to, że głos mieszkańców, m.in. za sprawą naszej redakcji, został usłyszany w Ratuszu. W lipcu opublikowaliśmy materiał, w którym mieszkańcy wypowiadali się na temat atrakcji, z jakich można korzystać podczas upalnych dni w Zabrzu. Zabrzanie często mówili o braku kąpielisk, a także o tym, że Kąpielisko Leśne w Maciejowie jest w opłakanym stanie i wymaga natychmiastowej modernizacji. Dziś są już plany. Pytanie, czy na planach się nie skończy, jak chociażby z mieszkaniami, które w tym roku miały powstać na Zaborzu.

– Tam od 50 lat jest właściwie ciągle to samo. Stadion jest piękny, nowy, fantastyczny, natomiast kąpielisko… tam się wszystko sypie – mówiła w lipcu o Kąpielisku Leśnym w Maciejowie jedna z mieszkanek.

Zorganizowano konkurs na najlepszą koncepcję zagospodarowania obiektu

Dziś, jak informuje Urząd Miasta, rozstrzygnięto konkurs na najlepszą koncepcję zagospodarowania Kąpieliska Leśnego w Zabrzu. Konkurs został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu oraz Miasto Zabrze we współpracy z Akademią Śląską w Katowicach.

– Konkurs polegał na opracowaniu projektów koncepcyjnych zagospodarowania terenów Kąpieliska Leśnego w Zabrzu przez studentów drugiego stopnia Wydziału Architektury Akademii Śląskiej – informuje Urząd Miasta.

Spośród 12 projektów wyróżniono trzy prace:

  • I miejsce – projekt autorstwa: Jakuba Stojeckiego, Michaliny Gałuszki,
  • II miejsce – projekt autorstwa: Jakuba Pikosa, Macieja Kosatki,
  • III miejsce – projekt autorstwa: Judyty Maciejczyk, Klaudii Kliś.

UM Zabrze

Są plany modernizacji Kąpieliska Leśnego

– Przed nami tworzenie tzw. PFU – projektu funkcjonalno-użytkowego. Pozwoli to na sprecyzowanie w większym stopniu wszystkich założeń technicznych, które powinny towarzyszyć modernizacji. To spowoduje ustalenie wstępnego budżetu. Myślę, że moglibyśmy przystępować do przetargowych prac w przyszłym roku – mówił prezes MOSiR Zabrze Zdzisław Trzepizur.

Mieszkańców zapewne ucieszą te deklaracje. Pamiętać należy jednak, że przyszły rok będzie rokiem wyborczym, a obietnice, które padają, jak już się przekonaliśmy choćby na przykładzie wspomnianych 100 mieszkań, nie zawsze są realizowane…

Podobne artykuły

Prezydent Zabrza wyrównuje nie tylko wyborcze rachunki…

redaktor

Zabrze ruszyło z przyjmowaniem ukraińskich uchodźców

redaktor

Pożar w szpitalu na Zamkowej! Ewakuowano pacjentów!

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «