fbpx
INFORMACJE

Darmowe przejazdy i dodatkowe linie na Wszystkich Świętych

Tramwaje i Autobusy za darmo 1 listopada

1 listopada wszystkie linie autobusowe, tramwajowe i trolejbusowe Zarządu Transportu Metropolitalnego będą bezpłatne. Oprócz tego, już dzień wcześniej wprowadzone zostaną dodatkowe linie autobusowe, w niektórych śląskich i zagłębiowskich miastach.

Specjalnie uruchomione linie będą kursować od 31 października do 2 listopada. Autobusy sześciu z nich – C10, C12, C13, C14, C15 i C16 – będą kursować już ostatniego dnia października. Pojazdy wszystkich piętnastu linii – poza już wymienionymi są to także C1, C3, C4, C5, C6, C7 C8, C9, C11 – będą natomiast kursować w dniu Wszystkich Świętych i w Zaduszki – wyjaśnia Michał Wawrzaszek – rzecznik prasowy ZTM.

Wprowadzenie ich, podobnie jak bezpłatnych połączeń w dniu Wszystkich Świętych ma zachęcić mieszkańców regionu do pozostawienia samochodów i skorzystania z komunikacji miejskiej. Żadna z z wymienionych linii specjalnych nie będzie kursować na terenie Zabrza.

Informacje mogą być jednak istotne dla tych, którzy będą odwiedzać cmentarze w sąsiednich miastach. Wszystkie dodatkowe linie autobusowe będą oznaczone literą C. Kursować będą w pobliżu nekropolii w Gliwicach, Katowicach, Sosnowcu, Będzinie, Siemianowicach Śląskich, Rudzie Śląskiej, Chorzowie, Knurowie, Czeladzi i w Tychach.

Podobne artykuły

Pożar w mieszkaniu przy Franciszkańskiej. Nie żyje jedna osoba

redaktor

Dzień Dziecka z ZUS i Zabrzańskim Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości

redaktor

Będą dekoracje świąteczne za ponad pół miliona złotych

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «