fbpx
INFORMACJE

Pożar mieszkania w Mikulczycach. 4 osoby poszkodowane [VIDEO]

Do pożaru mieszkania na ul. Bałtyckiej 3 (Zabrze Mikulczyce) doszło w minioną niedzielę po godz. 22.00. Ucierpiały w nim 4 osoby, które w wyniku podtrucia dymem zostały przewiezione do szpitala. W akcji gaśniczej brały udział trzy jednostki straży pożarnej.

Do pożaru mieszkania na ul. Bałtyckiej 3 (Zabrze Mikulczyce) doszło w minioną niedzielę po godz. 22.30. Ucierpiały w nim 4 osoby, które w wyniku podtrucia dymem zostały przewiezione do szpitala. W akcji gaśniczej brało udział 21 strażaków z 5 jednostek.

Strażacy, którzy przyjechali niezwłocznie na miejsce, zastali wydobywające się z okna mieszkania na drugim piętrze płomienie. 11 osób ewakuowało się z budynku mieszkalnego na ul. Bałtyckiej przed przyjazdem strażaków. Oprócz tego dwie osoby zostały ewakuowane podczas akcji gaśniczej.

– Spaleniu uległo całe wyposażenie mieszkania. Okopcona została elewacja, konstrukcja dachu i klatka schodowa. W wyniku akcji gaśniczej zalane zostało też mieszkanie – mówi  st. kpt. Wojciech Strugacz, oficer prasowy zabrzańskiej straży pożarnej.

Przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Akcję gaśniczą strażacy zakończyli o godz. 2.40.

Autor: Marcin Pawlenka/Video: Ola Smolarz

Podobne artykuły

13 radny Mańki-Szulik kandydatem na prezydenta Zabrza

redaktor

Osiedle Kopernika: Potrącenie rowerzysty na skrzyżowaniu

redaktor

Urzędnicy z Zabrza mieli robić sztuczny tłum na Tour de Pologne?

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «