fbpx
INFORMACJE

Pracowali na L4. Zabrzański ZUS cofnął im zasiłki

606 osób przebywających na zwolnieniu lekarskim skontrolował w pierwszym kwartale tego roku zabrzański oddział ZUS. 68 z nich wstrzymano zasiłki chorobowe, bo pracowali na L4. Kwota cofniętych świadczeń w Zabrzu wyniosła ponad 68 tys. zł.

Na tym jednak nie koniec. Kontrolowani byli też ci, którzy mimo powrotu do zdrowia przeciągali L4. W Zabrzu lekarze orzecznicy skontrolowali 3900 zwolnień. W efekcie zapadły 33 decyzje o braku prawa do zasiłku na łączną kwotę 18,3 tys. zł.

Należy pamiętać, że ten rodzaj kontroli, czyli prawidłowości orzekania o czasowej niezdolności do pracy, jest zarezerwowany wyłącznie dla ZUS. Natomiast przypominamy, że możliwość kontrolowania prawidłowości wykorzystania zwolnień lekarskich swoich pracowników mają także pracodawcy, którzy zatrudniają ponad 20 osób, gdyż to oni wówczas są płatnikami świadczeń – wyjaśnia Beata Kopczyńska – rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

W całym województwie śląskim ZUS skontrolował ponad 25 tys. osób. Wstrzymał wypłatę zasiłków na łączną kwotę 1,16 mln zł.

Podobne artykuły

Dwa nowoczesne ambulanse dla ratowników medycznych z Zabrza

redaktor

Zmasowana dewastacja zabrzańskiego cmentarza żydowskiego

redaktor

Uwaga na fałszywe wiadomości z wezwaniami policji!

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «