fbpx
INFORMACJE

Prawie 1400 wniosków o 500 plus złożyli Ukraińcy z Zabrza

W sumie 1388 wniosków o 500 plus złożyli obywatele Ukrainy z Zabrza. Dotyczy to dwóch okresów świadczeniowych. Pierwsze wpłaty 500 plus trafią na konta obywateli Ukrainy już w maju.

W sumie 1388 wniosków o 500 plus złożyli obywatele Ukrainy z Zabrza. Dotyczy to dwóch okresów świadczeniowych. Pierwsze wypłaty 500 plus trafią na konta obywateli Ukrainy już w maju.

Obywatele Ukrainy przebywający na terenie Zabrza złożyli w sumie 1388 wniosków za dwa okresy świadczeniowe, na pierwszy okres świadczeniowy (do 31.05. 2022 r.) – 779 wniosków za 1141 dzieci, za drugi okres świadczeniowy 609 wniosków za 891 dzieci.

Do zabrzańskiego oddziału ZUS, który obejmuje swoim zasięgiem miasta takie jak Knurów, Pyskowice, Zabrze oraz gminy Gierałtowice, Pilchowice, Rudziniec, Sośnicowice, Toszek, Wielowieś, obywatele Ukrainy złożyli w sumie 6087 wniosków.

W całym woj. śląskim do oddziałów ZUS Ukraińcy złożyli ponad 35 tysięcy wniosków o 500 plus, a w całym kraju ok. 318 tysięcy.

Dzięki specjalnej specustawie uchodźcy z Ukrainy mogą ubiegać się o wsparcie z ZUS, w tym o świadczenie 500 plus. Taką możliwość mają od 26 marca.

– Podobnie jak nasi obywatele wniosek o to świadczenie mogą składać tylko elektronicznie. Obywatele Ukrainy składają go za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Wnioski można składać na dwa okresy świadczeniowe, zarówno ten obecny – trwający do końca maja oraz na nowy, który rozpocznie się 1 czerwca i będzie obowiązywał do końca maja 2023 roku – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Foto: materiały prasowe

Podobne artykuły

Policjanci szukają świadków zdarzenia na DK 88

redaktor

Wypadek na DK 88. Uderzył skuterem w dzika

redaktor

Zabrzański pseudokibic zatrzymany z bronią i narkotykami [VIDEO]

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «