fbpx
INFORMACJE

Proboszcz napomniał mieszkańców, żeby nie atakowali prezydent Zabrza pytaniami [WIDEO]

Około 100 osób z Osiedla Mikołaja Kopernika spotkało się w zeszłym tygodniu z prezydent Mańką-Szulik, w Zabrzańskim Kompleksie Rekreacji Aquarius. Zanim mieszkańcy mogli zadać prezydent Zabrza nurtujące ich pytania, wysłuchali rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego, samej prezydent i proboszcza parafii św. Wojciecha, który można odnieść wrażenie, dawał do zrozumienia mieszkańcom, żeby nie narzekali i nie atakowali Mańki-Szulik zbyt niewygodnymi pytaniami.

Około 100 osób z Osiedla Mikołaja Kopernika spotkało się w zeszłym tygodniu z prezydent Mańką-Szulik w Zabrzańskim Kompleksie Rekreacji Aquarius. Zanim mieszkańcy mogli zadać prezydent Zabrza nurtujące ich pytania, wysłuchali rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego, samej prezydent i proboszcza parafii św. Wojciecha, który można odnieść wrażenie, dawał do zrozumienia mieszkańcom, żeby nie narzekali i nie atakowali Mańki-Szulik zbyt niewygodnymi pytaniami.

Spotkania w Aquariusie, które odbyło się w miniony czwartek (18 stycznia), prowadził rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Zabrzu – Dawid Wowra. W wyświetlanej na slajdach prezentacji akcentował jak wiele na Osiedlu Kopernika zostało zrobione. Sam przyznał, że chciałby w tej części miasta zamieszkać. Niezorientowanych informujemy, że Wowra na co dzień jest mieszkańcem Rudy Śląskiej.

Oczywiście głos po przeprowadzonej prezentacji zabrała też prezydent Zabrza.

– Myślę, że odrobiliśmy bardzo dobrze swoją lekcję, dzięki temu, że udało nam się niedaleko stworzyć strefę ekonomiczną, ale też dzięki temu, że pobudziliśmy przedsiębiorczość w naszym mieście – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik.

Oklaski dla proboszcza

Po wystąpieniu Mańki-Szulik, Dawid Wowra zaznaczył, żeby nie zadawać prezydent szczegółowych pytań dotyczące dziur w drogach czy usytuowania działek w dzielnicy, zaznaczając, że odpowiedzą na nie obecni w Aquariusie naczelnicy zabrzańskiego urzędu. Seria pytań mieszkańców Kopernika do prezydent poprzedzona została jeszcze wystąpieniem proboszcza parafii św. Wojciecha.

– I teraz uwaga. Jak będziecie zadawać w ogóle jakieś pytanie, będziecie skakać tutaj odnośnie jakiegoś zieleńca, że nie ma go tutaj, to ja wam odpowiem słowami prezydenta, niejakiego Kennedy’ego. Wiecie co on powiedział? Bardzo ważne zdanie. To jest motto mojego życia: „Nie mów co Ameryka robi dla ciebie, ale co ty możesz zrobić dla Ameryki”. Nie mówmy, nie skaczmy sobie do oczu bo jest mi wstyd za tych co skaczą sobie do oczów. A ja mówię „nie mów co miasto ma zrobić dla nas, ale powiedz co zrobiłeś dla Kopernika:. I takie pytanie, proszę bardzo – kto z was ostatnio ciął trawę albo drzewa w Parku Jana Pawła II? Proszę bardzo – Ksiądz Andrzej Mikuła – powiedział z dumą o sobie ks. Mikuła podnosząc rękę w górę, co zawstydziło zgromadzonych w sali mieszkańców Kopernika.

Oczywiście po tym wystąpieniu, proboszcz zebrał gromkie brawa. A takie napomnienie parafian z osiedla chyba przyniosło efekt, bo pierwsza z mieszkanek, która została dopuszczona do głosu zamiast zadać pytanie, podziękowała prezydent Zabrza za to, że w dzielnicy nie zostały wycięte drzewa. No cóż… Jak proboszcz napomina mieszkańców, to raczej nie wypada zadawać zbyt trudnych i niewygodnych pytań prezydent Zabrza. Prawda, że proste?

 

Podobne artykuły

Dodatkowe 4 mln zł dla Szpitala Specjalistycznego na Curie-Skłodowskiej

redaktor

Ankieta „widmo” z pytaniem „kto na prezydenta Zabrza?”

redaktor

Z fatrem na poligonie – militarny Dzień Ojca

redaktor

1 comment

Anonim 24 stycznia 2024 at 14:33

Debilizm

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «