fbpx
INFORMACJE

13 radny Mańki-Szulik kandydatem na prezydenta Zabrza

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Zabrze Sebastian Dziębowski to czwarty oficjalny kandydat na urząd prezydenta Zabrza. W zabrzańskim samorządzie znany jest przede wszystkim z tego, że przez ostatnie 5 lat, mimo iż jest radnym niezależnym, we wszystkich kluczowych głosowaniach decydował tak, jak pozostali radni sprzyjający prezydent Małgorzacie Mańce-Szulik. 

– Po wielu latach działalności na rzecz naszego Miasto Zabrze postanowiłem podjąć jedną z ważniejszych decyzji w moim życiu. Pragnę Was poinformować, że będę kandydował w najbliższy wyborach na prezydenta Zabrza – napisał w mediach społecznościowych Sebastian Dziębwoski.

Sebastian Dziębowski przez ostatnie 5 lat współrządził Zabrzem, teraz ogłosił swój start w wyborach prezydenckich. Mimo, iż jest radnym niezależnym, dał się poznać jako radny sprzyjający Małgorzacie Mańce-Szulik. We wszystkich istotnych głosowaniach bowiem głosował tak, jak Skuteczni dla Zabrza i zabrzański PiS, którzy w Radzie tworzą nieformalną koalicję rządzącą. Przyczynił się m.in. do podwyżek za wywóz śmieci i podatku od nieruchomości. Ma też na koncie sukcesy, głównie rozbudowę drobnej infrastruktury w swojej dzielnicy.

Dziębowski do Rady Miasta dostał się w poprzednich wyborach (2018) z ugrupowania Kukiz’15. Szybko, bo już na pierwszym posiedzeniu, został wiceprzewodniczącym Rady. Obecnie kieruje kinem Roma i prowadzi Fundację Dobrzy Ludzie Dzieciom.

– Chcę być prezydentem wszystkich zabrzan, otwartym na rozmowy, bez politycznych podziałów, uwzględniającym głos mieszkańców i podejmującym rozsądne decyzje oparte na silnych argumentach – zapewnia kandydat na prezydenta Zabrza Sebastian Dziębowski.

Źródło: nz24.pl Foto: materiały prasowe

Podobne artykuły

Kariera ponad wszystko? Początkujący radni na listach do Sejmu

redaktor

Wiara i modlitwa czynią cuda. Kościół w obliczu koronawirusa

redaktor

Zwycięzcy mikołajkowej zabawy – ogłaszamy kolejne konkursy!

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «