fbpx
INFORMACJE

Profesor Michał Zembala rozpocznie pracę w żywieckim szpitalu

Nie chcieli go w Zabrzu, będzie leczył w Żywcu. Wybitny kardiochirurg, który jako pierwszy w Polsce przeprowadził implantację sztucznego serca od 16 listopada rozpocznie pracę w Szpitalu Żywiec.

Nie chcieli go w Zabrzu, będzie leczył w Żywcu. Wybitny kardiochirurg, który jako pierwszy w Polsce przeprowadził implantację sztucznego serca, od 16 listopada rozpocznie pracę w Szpitalu Żywiec.

Prof. Michał Zembala, podobnie, jak jego ojciec – śp. prof. Marian Zembala przez wiele lat był związany ze Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Po zwolnieniu go z zabrzańskiej placówki, jak twierdził, liczba przeszczepów zmniejszyła się o połowę.

Oczywiście, pewnie dziś powiedzą pani, że z lepszymi wynikami, mniejszą śmiertelnością wewnątrz szpitalną. Proszę jednak spojrzeć na profil chorych, których operowaliśmy. Wielu z nich było umierających, a dziś żyją. Nikt nie mówi o tych właśnie – najtrudniejszych chorych – którzy bez podjęcia leczenia i ryzyka – zginą na pewno. Nikt nie mówi o tych, którzy czekając, umierają – powiedział w grudniu zeszłego roku dziennikarce portalu natemat.pl prof. Michał Zembala.

Po odejściu ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, wybitny kardiochirurg przeprowadzał operacje oraz szkolił kardiochirurgów m.in. w krajach takich jak Ukraina, Węgry, Cypr czy Bułgaria, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W przyszłym tygodniu rozpocznie pracę w poradni kardiochirurgicznej Szpitala Żywiec.

Foto: https://www.facebook.com/michal.zembala

Podobne artykuły

32 Finał WOŚP w Zabrzu nabiera rozmachu i rozpędu

redaktor

Wybił szybę w sklepie i groził ekspedientce

redaktor

Bieg na bieżni z okazji Narodowego Święta Niepodległości

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «