fbpx
INFORMACJE

Program Zabrzański Senior 65+ oferuje zniżki u fryzjera w… Będzinie i Sosnowcu

Będzin, Sosnowiec, Katowice, Piekary Ślaskie, Chorzów czy Bytom. To tylko część z miast, w których można otrzymać zniżki na usługi fryzjerskie, które oferuje miasto w ramach programu Zabrzański Senior 65+.

Będzin, Sosnowiec, Katowice, Piekary Śląskie, Chorzów czy Bytom. To tylko część z miast, w których można otrzymać zniżki na usługi fryzjerskie, które oferuje miasto w ramach programu Zabrzański Senior 65+.

Program, którego szczegóły są TUTAJ oczywiście przewiduje wiele rabatów dla seniorów na ofertę sportową, rekreacyjną i kulturalną w naszym mieście. Jednak w przypadku zniżek na usługi fryzjerskie zabrzańskich urzędników najwyraźniej poniosła ułańska fantazja. Starsi mieszkańcy naszego miasta mogą otrzymać 20 proc. rabatu na strzyżenie i 10 proc. na pozostałe usługi fryzjerskie, ale niekoniecznie w Zabrzu.

Zwróciła na to uwagę podczas Balu Seniora zorganizowanego w miniony piątek przez Stowarzyszenie Wspólnie dla Zabrzan, Alina Nowak – radna Sejmiku Województwa Śląskiego, która nota bene ogłosiła ostatnio swój start w wyścigu o fotel prezydenta Zabrza.

– Chcemy zatroszczyć się o seniorów nie tak jak to wygląda dziś, gdzie mamy ulgi dla seniorów 65+ i jest tam szereg salonów fryzjerskich niestety nie z Zabrza – skwitowała Alina Nowak, organizatorka Balu Seniora.

Bez korzyści dla seniorów i przedsiębiorców

I faktycznie zabrzańscy seniorzy mogą tak naprawdę skorzystać tylko z jednego salonu fryzjerskiego zlokalizowanego przy ul. Dworcowej w Zabrzu. A to również niezbyt zachęcająca oferta dla najstarszych mieszkańców miasta zamieszkałych w najbardziej odległych od Śródmieścia dzielnicach.

– Drogi panie, ja to z trudem wsiadam już do autobusu. Wolę już u siebie pójść do fryzjera niż męczyć się i jechać kawał drogi dla tej zniżki do centrum Zabrza – mówi pani Zofia, mieszkanka Helenki.

Tym bardziej propozycja wyjazdu na strzyżenie albo trwałą do Będzina czy Sosnowca wydaje się być absurdalna. I nie chodzi wyłącznie o dyskomfort związany z odległością, jaką trzeba pokonać, żeby dostać się do fryzjera, ale również wydatkami związanymi z kupnem biletów, których koszt sprawia, że otrzymanie zniżki już takie opłacalne być nie musi. Warto przypomnieć, że dopiero po 70 roku życia seniorzy mogą korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie.

Podsumowując, oferta rabatów na usługi fryzjerskie jest niekorzystna nie tylko dla seniorów, ale również właścicieli salonów fryzjerskich z Zabrza, którzy mogliby zyskać więcej klientów w ramach programu Zabrzański Senior 65+. Na razie zabrzański program dla seniorów próbuje „naganiać” klientów firmie spoza Zabrza, której większość salonów znajduje się poza naszym miastem.

Podobne artykuły

Korzyści dla tych, którzy zaszczepią się na COVID-19

redaktor

Debata kandydatek przed drugą turą wyborów prezydenckich

redaktor

Uwaga na fałszywe wiadomości z wezwaniami policji!

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «