fbpx
INFORMACJE

Były rzecznik Zagłębia Sosnowiec i wpadka z poparciem na konwencji Rupniewskiej

Agnieszka Rupniewska ogłosiła w sobotę, 3 lutego, swój start w wyborach samorządowych. Będzie ubiegać się o urząd prezydenta z poparciem Platformy Obywatelskiej, która w Zabrzu jeszcze nigdy gry o fotel prezydenta nie wygrała. Na konwencji, która była transmitowana w internecie, zaliczono sporą wpadkę; Lewica, z której wywodzi się Rupniewska, odcięła się od poparcia kandydatki tuż po tym, jak tego poparcia udzieliła osoba… nieupoważniona.

„Niewiasta, która chce poprowadzić Zabrze”

Konwencję, która odbyła się w restauracji Zabrzański Gościniec i była transmitowana w internecie, prowadził Michał Wasik, były rzecznik prasowy Zagłębia Sosnowiec, a obecnie pracownik Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

– Oto przed wami niewiasta, która chce poprowadzić Zabrze do zmian. Do zmian, na które to miasto zasługuje – zapowiedział.

Agnieszka Rupniewska swoje wystąpienie zaczęła od przywitania uczestników konwencji i krytyki obecnej władzy.

– Nasze miasto jest w ruinie i trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Ja i drużyna Nowego Zabrza nie chcemy się na to zgodzić. Przed nami środki z funduszu sprawiedliwiej transformacji. Chcę żeby nasze miasto sięgało po te środki pełnymi garściami tak, żeby mogło się rozwijać. Ale nie rozwijać zgodnie z wizją jednej osoby – prezydent miasta, tylko zgodnie z wizją i oczekiwaniami nas wszystkich, czyli mieszkańców – powiedziała Agnieszka Rupniewska.

Po wystąpieniu Rupniewskiej głos zabrali popierający kandydatkę liderzy ugrupowań partyjnych. Wystąpił m.in. Tomasz Olichwer z Platformy Obywatelskiej, który sam niegdyś kandydował na urząd prezydenta, jednak bez efektu.

Czerwona samowolka?

– Teraz zaprosimy reprezentanta, który od zawsze kojarzy się z kolorem czerwonym. To Lewica, zapraszam pana Eryka Petrosyana – zapowiedział kolejnego partyjnego przedstawiciela Michał Wasik.

W imieniu Nowej Lewicy wystąpił przedstawiciel zabrzańskiej młodzieżówki Eryk Petrosyan, by udzielić wsparcia Rupniewskiej. Jak się jednak niedługo okazało, było to samowolne wystąpienie młodego człowieka.

– Informujemy, że zarząd miejski Lewicy w Zabrzu odcina się od kandydatury Agnieszki Rupniewskiej. Nie była ona z nami konsultowana, nie doszło również do spotkania kandydatki z Zarządem Miejskim. Lewicę w Zabrzu reprezentowała tam osoba nieupoważniona przez Zarząd Miejski, a samo zaproszenie na całe wydarzenie nie trafiło do władz miejskich – napisała Nowa Lewica w Zabrzu.

Wygląda na to, że kandydatka nie pozyskała poparcia środowiska, z którego sama się wywodzi.

Agnieszka Rupniewska będzie ubiegać się o fotel prezydenta Zabrza po raz drugi i po raz drugi z poparciem Platformy Obywatelskiej. Do tej pory żaden kandydat popierany przez tę partię w Zabrzu nie wygrał.

Źródło: Nowiny Zabrzańskie nz24.pl

Podobne artykuły

Debata przedwyborcza pomiędzy prezydent Zabrza, a kandydatką Koalicji Obywatelskiej [WIDEO]

redaktor

Rozpoznajecie go? Ukradł wiertarkę w markecie budowlanym

redaktor

Bez prawa jazdy, bez przeglądu i kompletnie pijany

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «