fbpx
INFORMACJE

Prowadził bez prawa jazdy i pod wpływem marihuany

W miniony poniedziałek, przed północą na ul. Wolności zatrzymano 19 letniego kierowcę audi. Jak się okazało mężczyzna prowadził samochód bez uprawnień. Do tego był pod wpływem alkoholu i marihuany.

W miniony poniedziałek, przed północą na ul. Wolności zatrzymano 19 letniego kierowcę audi. Jak się okazało mężczyzna prowadził samochód bez uprawnień. Do tego był pod wpływem marihuany.

– Do zatrzymania doszło na ulicy Wolności. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca nie jest pod wpływem alkoholu. Jednak jego dziwne zachowanie skłoniło policjantów do przeprowadzenia badania narkotesterem. Wynik testu okazał się pozytywny i wskazał, że mężczyzna wcześniej musiał zażywać marihuanę. Po sprawdzeniu okazało się też, że zatrzymany 19-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami – mówi mł. asp. Sebastian Bijok, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

19 latek odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz minimum 3-letni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. O jego przyszłości zadecyduje niebawem sąd.

Podobne artykuły

Zabrze znów się zadłuży, tym razem na 75 milionów złotych!

redaktor

Prokuratorskie śledztwo w sprawie odoru odpadów nabiera rozpędu

redaktor

Otwarto nowoczesne pracownie w Szpitalu Specjalistycznym

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «