fbpx
INFORMACJE

Przebrali się za seniorów, żeby kupić alkohol po godz. 10.00

Dwóch mieszkańców dzielnicy Helenka w wieku 30 i 33 lat chciało kupić alkohol w jednym z supermarketów zlokalizowanych w dzielnicy. Postanowili to zrobić przebierając się za staruszków. Jak wiadomo, zakupy w godzinach od 10.00-12.00 są od dziś według nowych obostrzeń rządowych przeznaczone wyłącznie dla seniorów 65+.

Dwóch mieszkańców centrum Zabrza w wieku 30 i 33 lat chciało dziś kupić alkohol po godz. 10.00 w jednym z supermarketów zlokalizowanych przy Alei Korfantego. Postanowili to zrobić przebierając się za staruszków. Jak wiadomo, zakupy w godzinach od 10.00-12.00 są od dziś według nowych obostrzeń rządowych przeznaczone wyłącznie dla seniorów 65+.

Rządowe obostrzenie w związku z zagrożeniem koronawirusem dwaj młodzi zabrzanie postanowili ominąć przebierając się za staruszków. Jeden z nich nałożył nawet na głowę siwowłosą perukę i podpierał się drewnianą laską.

Dwaj mężczyźni chcieli dokupić alkohol, żeby kontynuować trwającą od wczoraj libację. Być może stąd wynikała ich ułańska fantazja polegająca na przebraniu się za starców. Mężczyzn jednak szybko zdemaskował ochroniarz supermarketu. Kazał im opuścić sklep.

Przebrani za seniorów mężczyźni nie dawali jednak za wygraną. Ochroniarz zagroził im, że wezwie policjantów i za złamanie rządowych ograniczeń grożą kary pieniężne do 30 tys. zł. Być może to przekonało dwóch przebierańców, żeby zrezygnować z zakupów alkoholu i poczekać do godz. 12.00.

Podobne artykuły

Legendarny piłkarz – Jan Banaś świętuje dziś 80 urodziny

redaktor

Złodziej katalizatorów zatrzymany! Po pijanemu prowadził auto!

redaktor

Ulica Wolności może zostać zamknięta w dniu meczu Górnika z Piastem

redaktor

2 komentarze

szuman 2 kwietnia 2020 at 09:57

Słowa uznania dla panów. Zamiast łazić po melinach chcieli zakupić legalny alkohol i nie za brakło im ku temu determinacji. Chwali się to. 🙂

Odpowiedz
zygmunt 2 kwietnia 2020 at 10:20

No to ochroniarz pogonił ich bezprawnie, bo te ograniczenia obowiązują od 2 kwietnia.

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «