fbpx
BIZNES

ZUS w Zabrzu przyjął najwięcej wniosków o odroczenie płatności składek

Od 16 do 26 marca przedsiębiorcy do zabrzańskiego oddziału ZUS złożyli 766 wniosków o odroczenie płatności składek. To najwięcej w woj. śląskim. Porównywalnie - oddział ZUS w Rybniku przyjął 355 takich dokumentów, a w Chorzowie 433.

Od 16 do 26 marca przedsiębiorcy do zabrzańskiego oddziału ZUS złożyli 766 wniosków o odroczenie płatności składek. To najwięcej w woj. śląskim. Porównywalnie – oddział ZUS w Rybniku przyjął 355 takich dokumentów, a w Chorzowie 433.

W całym kraju ZUS przyjął w okresie od 16 do 26 marca 18,4 tys. wniosków. W woj. śląskim zarejestrowano ich 2446. – Najwięcej takich dokumentów złożyli przedsiębiorcy z oddziału ZUS w Zabrzu – 766 wniosków. To teren obejmujący m.in. takie miejscowości jak Gliwice, Knurów, Tarnowskie Góry, Pyskowice, Bytom, Piekary Śląskie czy Pilchowice – wymienia Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Najmniej wniosków z naszego województwa wpłynęło do oddziału ZUS w Sosnowcu, który swoim zasięgiem obejmuje takie miasta jak Zawiercie, Jaworzno, Dąbrowa Górnicza, Będzin czy Czeladź. Z tego terenu przedsiębiorcy złożyli 209 wniosków o odroczenie terminu płatności.

Możliwość odroczenia oraz zawieszenie lub wydłużenie spłaty już zawartych układów ratalnych – to udogodnienia dla przedsiębiorców w związku występowaniem w Polsce koronawirusa.

Foto: Łukasz Orzechowski

Podobne artykuły

Kontrolowana przez państwo uprawa medycznej marihuany w Biskupicach

redaktor

Przymierzasz się do ubezpieczenia OC samochodu? Ten poradnik jest dla Ciebie!

@admin

Zwrot prowizji bankowej – wszystko co musisz o nim wiedzieć

@admin

SKOMENTUJ

» translate page «