fbpx
INFORMACJE

Radni z Zabrza milczeli w sprawie obniżenia swoich wynagrodzeń

Podczas zdalnych obrad dzisiejszej sesji Rady Miasta w Zabrzu nikt z miejskich rajców nawet nie wspomniał o 10 procentowym obniżeniu sobie wynagrodzeń. Sprawę nieznacznych cięć w uposażeniach urzędników poruszył wczoraj w mediach społecznościowych jeden z mieszkańców Zabrza.

Podczas zdalnych obrad dzisiejszej sesji Rady Miasta w Zabrzu nikt z miejskich rajców nawet nie wspomniał o 10 procentowym obniżeniu swoich wynagrodzeń. Sprawę nieznacznych cięć w uposażeniach radnych i urzędników poruszył wczoraj w mediach społecznościowych jeden z mieszkańców Zabrza.

Jak wiadomo osoby zatrudnione w sektorze prywatnym, w obliczu zbliżającej się fali kryzysu wywołanej przez koronawirusa, musiały się liczyć z obniżeniem pensji o co najmniej 20 – 25 proc. Radnych i urzędników z Zabrza jak widać, nawet najmniejsze cięcia pensji nie interesują, co pokazali jednogłośnie milcząc w tym temacie, podczas dzisiejszych obrad zaplanowanych o godz. 12.00.

O inicjatywie mieszkańca Zabrza, który zaproponował obniżki wynagrodzeń dla radnych i urzędników możecie przeczytać w udostępnionym przez nas poście: https://www.facebook.com/zabrze24.info/posts/1589656581188257

Jak wiadomo na inicjatywę zabrzanina zareagowali w mediach społecznościowych niektórzy radni. Pytanie, czy którykolwiek z rajców złożył albo zamierza złożyć w tej sprawie pisemne zapytanie?

Drobne” problemy techniczne

Sesja Rady Miasta w Zabrzu przeprowadzona została zdalnie. Obrady opóźniły się o ponad 15 minut z powodu problemów technicznych. Niektórzy radni nie potrafili się połączyć się z systemem e-sesja. W trakcie obrad problem z głosowaniem miał między innymi, radny Krystian Jonecko. Przewodnicząca Rady Miasta zarządziła krótką przerwę. Z radnym Jonecko kontaktował się telefonicznie informatyk z urzędu. Po kilku minutach głosowania znów ruszyły.

Z ośmiu projektów uchwał pierwsze sześć zostało niemal błyskawicznie przegłosowanych. Jednogłośnie – głosami 25 radnych między innymi „zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach pomocy mającej na celu zaradzenie poważnym zaburzeniom w gospodarce oraz przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomości w ramach pomocy mającej na celu zaradzenie poważnym zaburzeniom w gospodarce.”

Zabytki i dzierżawa nieruchomości kluczowe podczas sesji

Dyskusja na sesji skupiła się na dwóch ostatnich punktach porządku obrad. Jeden dotyczący dofinansowania z kasy miejskiej prac konserwatorskich przy zabytkach w Zabrzu. I ostatni w sprawie: „wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia na czas nieoznaczony umowy dzierżawy nieruchomości stanowiących własność Miasta Zabrze wraz z budynkiem położonym w Zabrzu przy ul. Juliana Ursyna Niemcewicza1.”

Po zakończeniu głosowań pojawiały się między innymi zapytania o wsparcie miejskich instytucji kultury w obliczu epidemii koroanwirusa, a także o remonty dróg. Nie zabrakło też podziękowań i gratulacji radnych z obozu prezydent Zabrza za sprawne zorganizowanie zdalnych obrad „historycznej” sesji.

Foto - źródło: https://bip.um.zabrze.pl/

Podobne artykuły

Zatrzymanie kibiców przed wczorajszym meczem Górnika Zabrze

redaktor

Jeszcze wyższe zarobki prezydent Zabrza i jej zastępców

redaktor

Konwencja wyborcza Aliny Nowak w iście amerykańskim stylu [WIDEO]

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «