fbpx
INFORMACJE

Wrócił z zagranicy i nie miał gdzie poddać się kwarantannie

Do Zabrza wrócił z zagranicy i okazało się, że nie może się poddać kwarantannie w mieszkaniu swojej rodziny. W efekcie 24 latek koczował na zabrzańskim dworcu kolejowym. Miejsce na kwarantannę pomogli mu znaleźć policjanci.

Do Zabrza wrócił z zagranicy i okazało się, że nie może się poddać kwarantannie w mieszkaniu swojej rodziny. W efekcie 24 latek przebywał na zabrzańskim dworcu kolejowym. Miejsce na kwarantannę pomogli mu znaleźć policjanci.

O sytuacji poinformowała policjantów rodzina 24-latka, która nie chciała, aby mężczyznę odbył kwarantanne pod ich adresem. Mężczyzna przyznał, że przekazał służbom granicznym adres rodziny z Zabrza bez ich wcześniejszej zgody.

Nie wiedząc, gdzie ma się podziać, mężczyzna poszedł na dworzec kolejowy. Kiedy informacja o tym dotarła do mundurowych, na miejsce skierowano patrol, który z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, nawiązał kontakt z 24-latkiem. Mężczyzna powiedział mundurowym, że wrócił z zagranicy i nie ma miejsca, w którym mógłby odbyć obowiązkową kwarantannę – mówi sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy zabrzańskiej policji.

Bliscy 24 latka w obawie o własne zdrowie i wcześniejszy konflikt rodzinny, odmówili mu przyjęcia do domu. Policjanci poinformowali o tym dyżurnego, który po trwających kilka godzin próbach znalezienia miejsca dla mężczyzny, otrzymał informację o możliwości zakwaterowania go w izolatorium na terenie Bierunia.

Foto: Łukasz Orzechowski

Podobne artykuły

Wczoraj wygrała wybory, dziś już zapowiada jakie podejmie pierwsze decyzje

redaktor

Darmowe przejazdy komunikacją podczas Industriady

redaktor

Zaborze bez ogrzewania i ciepłej wody

redaktor

2 komentarze

Gabriela 23 kwietnia 2020 at 06:09

Nie dziwi mnie to w ogóle. Moja córka wczoraj wróciła z Holandii i też nie wróciła do domu. Zadzwoniłam do Urzędu Wojewódzkiego d/s kwarantanny i załatwiłam jej pobyt w Wiśle. Tam będzie odbywać dwa tygodnie kwarantanny.

Odpowiedz
Dlaczego zabrzanie są kierowani na kwarantannę do innych miast? - Zabrze24.info 6 maja 2020 at 11:55

[…] został przewieziony na kwarantannę do Bierunia. Więcej o tym możecie przeczytać w artykule, który ukazał się 22 kwietnia. Skomentowała go wówczas jedna z naszych […]

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «